• Чому сон в освітленій спальні небезпечний для здоров’я?

  • Аліна Танько | Велика Епоха
    Четвер, 16 липня 2015 року

Сон в освітленій спальні порушує біологічний годинник нашого організму і може призвести до зайвої ваги. Таких висновків недавно дійшли вчені.

У дослідженні, проведеному вченими з лондонського Інституту вивчення раку, взяли участь 113 тисяч жінок. Учасниць експерименту просили оцінити освітленість їхніх спалень за такими параметрами:

— досить світло, щоб читати;

— досить світло, щоб бачити всю кімнату, але не читати;

— досить світло, щоб бачити свою витягнуту руку, але не всю кімнату;

— занадто темно, щоб бачити свою руку.

Відповіді, які були отримані, зіставлялися зі ступенями ожиріння учасниць експерименту. Виявилося, що розмір талії, співвідношення талії й стегон та індекс маси тіла були більше у тих жінок, які спали в більш світлих кімнатах.

Одним із можливих пояснень зв’язку сну в освітленому приміщенні з зайвою вагою може бути збій біологічного годинника нашого організму, який формувався в процесі еволюції, вважають учені. Світло порушує біологічний годинник нашого організму, адже наш годинник «запрограмований» не спати вдень і спати вночі. Порушення в роботі біологічного годинника впливає на наше самопочуття і настрій. Крім цього, штучне світло затримує вироблення мелатоніну — гормону сну.

Однак, хоча в дуже великої групи людей чітко видно зв’язок між рівнем світла вночі і зайвою вагою або ожирінням, але цей зв’язок ще не настільки є очевидним, щоб радити всім людям спати в абсолютно темних кімнатах. Варто мати на увазі, що додаткове зайве освітлення в кімнатах можуть створювати не тільки телевізори й різні електроприлади, а й вуличні ліхтарі та будильники.

Професор Е. Суердлоу каже: «Проте у нас ще немає достатніх доказів, щоб стверджувати, що ступінь темряви в спальні якось впливає на вашу вагу. Тут можуть бути й інші пояснення, проте отримані відомості досить цікаві, щоб продовжити наукові дослідження».

Результати дослідження були опублікуванні в науковому виданні American Journal of Epidemiology.


Читайте також:
Чому необхідно відмовлятися від нічних змін на роботі?
Як працює внутрішній годинник людини

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...