ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Активність у середньому віці значно впливає на якість життя в літньому віці: дослідження

Велика Епоха
(Monkey Business Images/Shutterstock)

Навіть якщо ви вже в середньому віці й ведете малорухливий спосіб життя, ще не пізно поліпшити своє здоров'я і захистити старість за допомогою фізичних вправ.

Насправді «можливо "повернути час назад" у середині життя за допомогою зміни способу життя, наприклад, фізичної активності», — сказала Бінь Нгуєн, співробітниця факультету медицини та здоров'я Сіднейського університету (Австралія), в інтерв'ю The Epoch Times.

Пані Нгуєн керувала дослідженням понад 11 000 жінок протягом 15 років. Результати показали, що середній вік — це не надто пізно. Дослідження опублікували 2 травня в журналі PLOS Medicine.

Дослідники зазначають, що з віком зберігати активність може бути важко, бо на шляху постають життєві зміни. «Для жінок основні етапи, такі як заміжжя, народження дитини, відхід дітей з дому, вихід на пенсію і важка втрата, можуть впливати на зміни у фізичній активності», — пишуть вони.

Методи дослідження та результати

Вчені проаналізували дані 11 336 учасниць, зібрані з інтервалом у три роки в період з 1998 по 2019 роки.

Вони розглянули дві групи.

Одні — ті, хто дотримувався рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров'я щодо фізичної активності протягом усього 15-річного періоду дослідження.

Інші — ті, хто не відповідав рекомендаціям на початку періоду дослідження, але почав відповідати їм у віці 55, 60 або 65 років.

Результати цих двох груп порівнювали з контрольною групою, яка не дотримувалася рекомендацій протягом усього періоду дослідження.

«Фізичну активність оцінювали за кількістю активного часу на тиждень: ходьба, помірна активність на дозвіллі та енергійна активність на дозвіллі», — розповіла пані Нгуєн виданню The Epoch Times.

Дослідники виявили, що ті, хто постійно дотримувався рекомендацій щодо фізичної активності, та ті, хто вперше почав дотримуватися їх у віці 55 років, мали вищі показники за шкалою «фізичної якості життя» у віці близько 70 років, порівняно з тими, хто ніколи не дотримувався цих рекомендацій.

Простіше кажучи, «було виявлено значний вплив регулярних фізичних вправ у середньому віці на фізичне здоров'я в наступні роки життя, навіть якщо займатися спортом починали після 50 років», — повідомляється в пресрелізі PLOS.

Слабкий вплив на психічне здоров'я

Пані Нгуєн зазначила, що, хоча вона та її колеги очікували, що постійна фізична активність у середньому віці поліпшить також психічне здоров'я, «на наш подив, психічне здоров'я покращилося не так сильно».

Пані Нгуєн висловила надію, що результати її дослідження надихнуть жінок середнього віку залишатися активними або збільшити свою фізичну активність.

Багато досліджень показали, що корисними є навіть короткі сеанси легкої або помірної активності. Видання Epoch Times уже повідомляло про дослідження, які показали, що щоденна 30-хвилинна фізична активність легкої інтенсивності може знизити ризик смертності на 17%, а помірна або енергійна фізична активність може знизити цей ризик на 35%.

За матеріалами The Epoch Times