• Досьє: Джулія Ормонд / Julia Ormond

  • Epoch Тіmes Україна | Велика Епоха
    Середа, 9 квітня 2008 року
Англійська і американська актриса театру, кіно і телебачення.

Дата народження: 04.01.1965
Сфера діяльності: Кіно
Повне ім'я: Джулія Ормонд (Julia Ormond).
Місце народження: Епсом, Великобританія

Біографія

Її батько вже до 30 років став мільйонером, але після того, як батьки розлучилися, Джулії довелося розлучитися з 20-кімнатним особняком.

Ще в школі Джулія відрізнялася бойовим хвацьким характером, краще почувала себе в компанії хлопчиськ. У неї рано виявилися здібності до малювання, проте після року навчання у художній школі, вона вирішила, що краще три години на день буде репетирувати, ніж три години в день малюватиме, і незабаром стала студенткою Лондонської Академії драматичного мистецтва Веббер-Дуглас, яку закінчила в 1988. Одночасно з навчанням вона підробляла то офіціанткою, то продавщицею в магазинчику в аеропорту Хітроу.

Свою першу роль Джулія Ормонд зіграла в телерекламі пресованого сиру. Потім почалася робота в театрі, і в 1989 р. прийшло перше визнання — премія Лондонських драматичних критиків кращій дебютантці року за роль у п'єсі Крістофера Хемптона Віра, Надія і добродійність.

З того часу ця дуже струнка, розумна стримана актриса з точеним профілем, в якому є щось слов'янське, вже ніколи надовго не залишалася без роботи. І причина тут, мабуть, не тільки в зовнішніх даних (у 1995 р. вона була названа в числі найкрасивіших людей журналом People) і навіть не тільки в акторській майстерності, виточеній за роки роботи в театрі, але й в твердому цілеспрямованому характері, який часом визначають словами «буйний», «упертий», «незговірливий». Ормонд знає, чого хоче, вміє добиватися наміченого, не упустити свій шанс, коли він їй представляється.

Перша робота на великому екрані й відразу головна роль у фільмі «Дитя Макона» (1993) Пітера Грінуея. У вельми своєрідному театралізованому дійстві, Джулія створює не менш дивний образ спритної, кмітливої дівчини, одержимої бажанням бути матір'ю. Актриса, яка володіє прекрасною фігурою, не соромиться демонструвати своє абсолютно голе тіло в добрій половині сцен.

Героїням Ормонд взагалі властиві сильні відчуття, скрізь, де можливо, Джулія прагне підкреслити в них твердість, непохитність. Так, її Речел Кліффорд з картини «В безвиході», закохавшись в ув'язненого з тієї самої в'язниці, де вона працює зубним лікарем, готова в ім'я свого почуття ризикнути всім: кар'єрою, благополуччям, навіть життям. Марі Валері з «Нострадамуса» спочатку предстає такою собі «синьою панчохою», дівчиною, цілком поглиненою вивченням клітинної будови рослин, проте в хвилину душевної кризи назовні проривається шквал пристрастей. Ця роль не належить до акторських успіхів Ормонд, але навряд чи в цьому можна винити актрису, адже досить важко переконливо зіграти сцену, в якій під час пологів майбутня мати замість знеболення просить улюблений арабський манускрипт із окультизму.

Сильна, красива і разом з тим людяна її Сюзана в «Легендах осені». Тут Ормонд випала можливість довести свою точку зору, що жіночність ще не вичерпується м'якістю. Для ролі Джулія спеціально навчалася верховій їзді, стрілянині з лука, мистецтву кидати ласо. Сюзану відрізняє якась живучість, вона ніби хамелеон, міняється із зміною партнерів, завдяки кожному з яких розкриває в собі нові сторони.

Широка популярність прийшла до Ормонд після Сабріни (1995) з однойменного фільму Сідні Поллака, адже в цьому рімейку кінострічки Біллі Уайлдера їй довелося незримо конкурувати з самою Одрі Хепберн, а її партнером був знаменитий Харрісон Форд.

Джулія серйозно готувалася до зйомок, вивчала фотографії, читала книжки, по яких вчаться американські діти, ходила в католицькі школи. Після повернення з Парижа, Сабріна не просто міняє зачіску і туалети, перетворюючись з хлопчиськоподібної дочки водія в юну красуню, але й по-іншому дивиться на світ. Наївна захоплена дівчинка стає сильною і гордою. Сабріна - рятівник, що розкриває очі своєму коханому на нього самого, допомагає відновити порядок в сім'ї.

При всій їх різноманітності, створені Ормонд в Голлівуді образи укладаються в поняття романтичної героїні. Проте самій Ормонд не подобається, як розвивається її кар'єра. Ролі, які їй пропонують, представляються їй нескладними, такими, що не вимагають великих зусиль. Ормонд вважають «важкою» актрисою, тобто такою, яка не приховує власної думки. Вона вміє проаналізувати сильні і слабкі сторони сценарію, продюсери навіть звертаються до неї за допомогою як до консультанта.

Найбільшою мірою характеру самої актриси, мабуть, відповідає роль Смілли («Сніжне почуття міс Смілли»). Математик за професією, Смілла Ясперсон вирішує у що б то не стало з'ясувати правду нібито нещасного випадку, що коштував життя маленькому хлопчикові. Ормонд створює достатньо складний образ холодної, безкомпромісної жінки, яка може бути і сильною, і агресивною, і тихою, і легкоранимою. Те, що актриса не прагне здаватися красивішою, додає більше переконливості її персонажеві, який намагається відгородитися від усього світу.

Велике місце в творчості актриси займає російська тема. Це два телефільми — Сталін (де вона зіграла Надію Аллілуєву) і Молода Катерина (головна роль), та «Сибірський цирульник» Микити Міхалкова, де вона — американка, яка приїхала до Росії в кінці 19 ст. продавати лісопильну машину і знайшла тут своє кохання.

Не обмежуючись акторською роботою, Ормонд вирішила спробувати свої сили як продюсера документального фільму про Боснію.

Джулія Ормонд недовго була заміжньою за англійським актором Рорі Едвардсом.

Фільмографія Джулії Ормонд

2008 Че (Guerrilla)
2008 Surveillance
2008 Кумедний випадок з Бенджаміном Баттоном (The Curious Case of Benjamin Button)
2007 Я знаю, хто вбив мене (I Know Who Killed Me)
2006 Внутрішня імперія (Inland Empire)
2006 The Way (ТБ)
2005 Beach Girls - серіал
2004 Ангели із залізними зубами (Iron Jawed Angels) (ТБ)
2003 Опір (Resistance)
2001 Список Варіана (Varian's War) (ТБ)
2000 Шахраї (The Prime Gig)
1999 Скотний двір (Animal Farm) (голос) (ТБ)
1998 Сибірський цирульник
1997 Сніжне почуття Смілли (Smilla's Sense of Snow)
1995 Сабріна (Sabrina)
1995 Перший лицар (First Knight)
1994 Легенди осені (Legends of the Fall)
1994 Полонені (Captives)
1994 Нострадамус (Nostradamus)
1993 Дитя Макона (The Baby of Macon)
1992 Сталін (Stalin) (ТБ)
1991 Молода Катерина (Young Catherine) (ТБ)
1990 Ruth Rendell Mysteries (The Best Man to Die - епізод) - серіал
1989 Traffik - серіал

Джерело:
Доба

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...