• Зірки екрану: Рассел Кроу - мистецтво перевтілення. Фото

  • Павло Хулін | Велика Епоха
    Четвер, 28 січня 2010 року
Зараз у всіх кіноманів, критиків і навіть найбільш вимогливих глядачів не виникає сумнівів, що Рассел Кроу є одним із найбільш видатних і блискучих кіноакторів сучасності. Його ім'я цілком може бути поставлено в один ряд з найкращими акторами Голлівуду, такими як Том Круз, Мел Гібсон, Роберт де Ніро, Міккі Рурк та іншими.


Шлях Рассела Кроу до вершини слави і світового визнання не був легким і швидким, але свої природні задатки і талант він зумів реалізувати повністю.

Рассел Кроу народився 7 квітня 1964 року в Новій Зеландії. Сімейні традиції сприяли розвитку його акторської майстерності. Дід Рассела був лауреатом кінематографічної премії Другої світової війни, батьки також були тісно пов'язані зі сферою телебачення та кіно.

Коли Расселу Кроу було 4 роки його батьки переїхали до Австралії. Він постійно був присутній на зйомках фільмів та телевізійних передач і з юних років вбирав атмосферу шоу-бізнесу.

Після 14 років Рассел Кроу їде до Нової Зеландії. У 70-х роках рок-музика все більше поширювалася по всьому світу. У далекій Новій Зеландії Рассел Кроу засновує з друзями рок-групу «Римські забави». Дорога рок-музиканта Рассела Кроу була короткою, як музикант він не набув світової слави.

Як і багато зірок Голлівуду, Рассел Кроу в молоді роки заробляв на життя некваліфікованою фізичною працею. Він мив посуд у ресторанах, працював офіціантом, грав для перехожих на гітарі. Починаючи з 19 років, Рассел Кроу поступово входить у світ шоу-бізнесу: спочатку в якості вуличного актора в Кінгс Крос, потім у Сіднеї брав участь у виставах «The Rocky Horror Show», проходив проби в кіно.

Для Рассела Кроу перші серйозні роботи в кіно почалися після 1990 року. До 2010 року Кроу зумів отримати дві номінації на «Оскар» за роль генія-математика Джона Неша у фільмі «Ігри розуму» (2001), роль у картині «Своя людина» (1999), і отримати «Оскар» за генерала Максимуса в історичному блок-бастері «Гладіатор». Всього Рассел Кроу знявся у 40 фільмах.

Рассел Кроу різноплановий актор із сильним харизматичним впливом на оточуючих його людей, має високу працездатність і енергією. Від типового актора "Фабрики мрій" його відрізняє дуже багато чого.

Місцем постійного проживання Рассел Кроу обрав Австралію. У США актор приїжджає в основному тільки на зйомки. В Австралії він має 240 га землі в семи годинах їзди на північний захід від Сіднея. У своїх володіннях Рассел Кроу розводить корів, коней і собак, кенгуру, курчат, змій, павуків, черепах, дзюбаків і різну іншу живність.

Напевно, тому Кроу у фільмах без дублерів знімається верхи на конях і робить, зауважте, це дуже легко і невимушено, особливо, у фільмі «Поїзд на Юму».

«Я відчуваю себе нормально, лише, коли приїжджаю на ферму. Як тільки з’являється вільний час, відразу лечу до своїх корівок. Там моє життя», - сказав він в інтерв'ю «The Herald Sun». Подібного роду хобі було хіба що у Арнольда Шварцнегера, він в Австрії розводив племінних биків, і в покійного барабанщика групи «Led Zeppelin» Джона Бонема, який мав у Англії також колекцію породистих биків.

Рассел Кроу не має театральної освіти. Він так і не став студентом престижного Національного інституту драматичного мистецтва у Сіднеї. На першокласну гру в кіно це ніяк не вплинуло.

Рассел Кроу - великий шанувальник регбі. Він співвласник регбі-ліги клубу «South Sidney Rabbitohs», одного з найстаріших в Австралії.

На зйомках фільмів «Флора Плам» і «Гладіатор» Рассел Кроу травмував плече і переніс дві операції. На зйомках «Гладіатора» Рассел зламав коліно, розірвав сухожилля обох рук, вибив два суглоби, на його стегно наклали шину, відмовившись від лікарів, Кроу сам собі вправляв плечові суглоби. У кадрах на арені Колізею Рассел Кроу виходив особисто в компанії живих тигрів.

Коли Рассел Кроу був підлітком, йому вибили передній зуб у вуличній бійці і до 25 років Кроу жив без зубного протеза тому що не хотів сідати в крісло у стоматолога.

Рассел Кроу досить пізно обзавівся сім'єю, у 39 років. Його дружиною стала Даніель Спенсер. У них двоє дітей, обидва хлопчики. В останні роки зйомки в кіно для Кроу не є основним пріоритетом у житті. Сам актор каже: «Головне - це родина, любов, гармонія з собою і світом ...».

Кожна роль в кіно для Рассела Кроу це велика робота над собою. Актор буквально проникає у психічну сутність свого героя, не завжди позитивну, з його допомогою оживають реальні історичні персонажі.

Скіни

Одна з найкращих ранніх робіт Рассела Кроу, де актор зіграв негативного неонациста Хендо (Hando). У міру перегляду яскравий негативний образ Хендо стає все більш категоричним і принциповим. І якщо в наступних фільмах Кроу якось зберігає по відношенню до себе симпатії глядача, то, напевно, ця буде єдиною картиною, де смерть головного героя переконує глядача повною відповідністю його вчинків.

Гладіатор

Так, саме «Гладіатор» зробив Рассела Кроу по-справжньому культовим, геніальним актором. Скільки б не було випущено до і після фільмів з його участю або навіть, якщо підсумувати всі фільми, все одно цей кінофільм режисера Рідлі Скотта буде вирішальним, неперевершеним шедевром за участю Кроу.

У «Гладіаторі» всі також побачили чудову гру Хоакіна Фенікса і почули не тільки музику Ганса Циммера, але й музику й спів Лізи Джеррард, що також стало поворотною точкою і в творчості унікальної співачки, після фільму «Гладіатор» їй надійшло багато пропозицій про створення саундтреків.

За містичним збігом зйомки проходили у 2000 році, а 2000-й рік в китайському гороскопі - рік Дракона, Рассел Кроу теж народився у рік Дракона (1964). Можливо, є ще якась невидима причина того, що фільм має багатий внутрішній сенс...

Нам глядачам варто лише констатувати факт, що, як і геніальні актори, так і неординарні фільми народжуються не часто.

Поїзд на Юму

З точки зору самого Рассела Кроу, це одна з кращих його робіт. Артист втілює у вестерні кілька особистостей в одній людині - Бен Уейд. Одночасно, розкриваючись і перетворюючись, сюжет за сюжетом, психологічно актор відразу притягує глядача і, незважаючи на «нехороші діяння», викликає підвищений інтерес, а також фокусує увагу на своїх вчинках. Загадковість персони Бена Уейда розкривається протягом усього фільму. Для Уейда убити людину нічого не варто, але навіть в тому світі, де люди в гонитві за грошима стають схожими на тварин, теж є свої духовні засади. Є вони й у головного бандита...
Підписатися:

Коментарі