• Кіноогляд: «Шерлок Холмс»

  • Понеділок, 17 травня 2010 року

Режисер Гай Річі і Роберт Дауні юніор знайомлять кіноглядачів зі своєю версією образу великого сищика - атрактивного, винахідливого, трохи дивакуватого, як і належить справжньому генієві, й справжнього майстра кулачних боїв.

Нарешті, не без зусиль Холмса та його вірного друга доктора Ватсона, арештований і засуджений до смерті вбивця п'яти жінок лорд Блеквуд. У своєму останньому проханні Блеквуд висловлює бажання побачитися з Шерлоком Холмсом, якому він при зустрічі пророкує наступ страшних подій.

І страшні події не змушують на себе чекати. А починається все з воскресіння повішеного лорда Блеквуда з могили. Слідом за цим не зовсім звичайні події продовжують розвиватися низкою таємничих смертей.

А щоб глядачам було цікавіше, та й набагато приємніше, на горизонті з'являється і персонаж жіночого роду – це давня знайома легендарного детектива Айрін Адлер, яка зуміла пробудити до себе цікавість Холмса своїм неординарним складом розуму і зухвалістю здійснюваних вчинків.

Розслідування йде повним ходом, у розкриття злочинів залучені всі, навіть вірний мопс Гледстоун «не проти» експериментів, що проводяться над ним з вивчення впливу наркозу на організм.

Доктор Ватсон марно намагається налагодити своє особисте життя, безуспішно намагаючись побратися. Пригоди ніколи не закінчаться. І тільки Шерлоку Холмсу під силу розгадати, що з себе представляє магічна міць Блеквуда – чари або тільки винахідливі фокуси. Та й хто цей лорд насправді?

Чого тільки немає в цьому живому й захоплюючому фільмі, тут і стрічкова пила і бійні з калюжами крові, й вибухи приголомшуючої сили, і, звичайно, бої, бої і ще раз бої – кулачні, з піками, ножами і всілякими іншими предметами. Але, тим не менше, аніскільки не втрачена лінія феноменального психоаналізу Шерлока Холмса – простежити його хід думок і знаменитий метод дедукції пропонується по ходу динамічного сюжету.

Головна музична тема картини, під стать всій атмосфері Лондона минулого століття, просто заворожує. Композитор Ганс Зімер, наче вловив зловісний пульс злочинного світу, дрімаючого у мирній суєті обивателів.

Приблизно половина фільму проходить, щоб звикнути до нового образа Шерлока Холмса в чудовому виконанні Роберта Дауні юніора. Спочатку виникає відчуття, що втрачено якесь чарівництво, таємничість, старомодність колишнього, такого знайомого для наших глядачів персонажа Холмса, представленого Василем Лівановим.

Але, запевняю вас, до закінчення картини ви полюбите цього нового Холмса з усіма його дивацтвами. Та й доктор Ватсон на своєму місці. Ця екранна пара – Роберт Дауні молодший і Джуд Лоу – взаємодіють як добре налагоджений механізм, вони ніби грають в захоплюючу гру, до того ж, роблять це справді професійно, причому явно насолоджуючись тим, що відбувається.

Мені згадалося, як Дауні в інтерв'ю запевняв, що вони працювали, як одержимі, незважаючи на вихідні. Охоче вірю!

Щодо режисера картини Гая Річі можу сказати, що це перший його фільм, який мені сподобався. Але тут, безумовно, дійсною прикрасою стали виконавці головних ролей, яких просто хочеться назвати ще раз – Роберт Дауні юніор, Джуд Лоу та Рейчел МакАдамс. 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...