• Сага Сутінки: роздуми про причини її феноменальної популярності

  • П'ятниця, 14 травня 2010 року
«Це викликає залежність», – прозвучали слова бібліотекарки, що чимало вразили мене, звернені до взятої мною книги із серії про сутінки Стефанії Майер «Сутінки. Сага. Світанок». Що ж у цьому сюжеті таке, що викликає певну залежність? У чому секрет успіху екранізацій роману?

Не хвилюйся, шановний кіноглядач, я не стану розповідати про сюжет продовження історії і псувати задоволення від перегляду картини. Хочу лише поділитися своїми роздумами про, на мій погляд, корінні причини успіху сутінкової саги про вампірів, про те, що зуміло вийти на синхронну частоту звучання з нашим серцем, і потрапило прямо в точку.

Я згадала, як з якоюсь гидливістю стежила за рекламною кампанією першого фільму «Сутінки». «Який жах! Нещасні люди, що вони побачать! Вампіри, кровососи, та ще якась збочена патологія любові до однієї такої істоти, розуму незбагненно!» – Саме так я думала, миттєво перевертаючи сторінку при вигляді чергового анонсу картини.

Але, почувши вереск захвату після виходу картини на екрани, поступово звичайна жіноча цікавість, та й просто любов до кіно взяли гору, і я вирішила подивитися на цю дивину, розсудивши так: «Якщо буде страшно і гидко, встану і піду!» Але, як не дивно, не стало ні страшно, ні огидно. Перший фільм мене просто зачарував. Справжня історія Ромео і Джульєтти на сучасний лад.

Ну чим же ще привернути увагу нинішньої молоді, яка виросла на високих технологіях, коміксах і серіалах про мутантів і супергероїв, юних створінь, які, можливо, навіть не підозрюють, що десь глибоко в душі у них жевріє іскра, готова спалахнути полум'ям від романтичної історії?

Ну, звичайно ж, їх треба заманити чимось потойбічним, таємничим і не зовсім реальним, але в той же час у реальному середовищі і з реальними сучасниками. Наприклад, брати участь можуть вампіри і перевертні, а щоб не вийшов звичайний ужастік, посланців темряви необхідно наділити невластивими їм якостями – шляхетністю і добротою, ось це вже цікаво!

Отже, я прийшла до висновку, що вовкулаки, перевертні та інша погань, лише прикрита для справжньої любовної пристрасті, що розігруються між героями фільму. І навіть не між двома героями, в киплячому казані пристрастей варяться цілих три головних персонажі історії.

А те, з яким умінням і майстерністю це створено автором роману Стефанією Майер, режисерами перших двох фільмів Кетрін Хардвік і Крісом Вайце, а також виконавцями головних ролей Крістен Стюарт, Робертом Паттінсоном і Тейлором Лотнер, створило якесь цілісне творіння, здатне зворушити душі глядачів, і в загалі, додало творінню життя.

І дарма хваткі ділки Голівуду кинулися один за іншим «пекти» подібні розповіді про вампірів, марно! Адже тут справа зовсім не у вампірах. У даному випадку призначення вампіра служити «забороненим плодом», який, як відомо, завжди солодкий.

Картина викликає низку нескінченних питань: Чи існує якась доленосна, фатальна любов, якась ідеальна пара людей, призначених один одному тисячоліттями нескінченних перероджень? І чи може така любов бути сильнішою звичайної, нещодавно зустрінутої? Чи можна любити одночасно двох? І чи буде одна любов все ж сильнішою за іншу? А яка з них та, яка потрібна тобі?

Зізнаюся чесно: «Не знаю» Але це саме те, що робить книга і її екранізація, – наводять на роздуми. А так як відповіді знайти не так просто, то таємниця продовжує існувати, знову і знову розбурхує уяву і заманюючи відчути справжні пристрасті любові разом з уже улюбленими героями історії про зіткнення двох світів – реального і незвіданого.

Так, завжди будуть ті, хто буде нападати на сутінкові вампірські серії, тому як причепитися дійсно є до чого, особливо, якщо поставити це собі за мету. Але більшість, ті, у кого в незвіданих нетрях душі готова заграти романтична струна, із захопленням поринуть у нову картину саги.

30 червня відбудеться прем'єра картини «Сутінки. Сага. Затемнення» в Росії. Можна вже починати відлік, до прем'єри залишилося .... днів.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...