• Досьє: Метт Деймон / Matt Damon

  • Epoch Тіmes Україна | Велика Епоха
    Неділя, 6 квітня 2008 року
Талановитий містер Деймон.

Дата народження: 08.10.1970
Сфера діяльності: Спорт, Кіно, Музика

Повне ім'я: Метт Деймон (Matt Damon)
Місце народження: Кембрідж, Массачусетс, США

Біографія

Його батьки розлучилися, коли хлопчикові було 2 роки. Метт виріс у Кембріджі, в будинку, де окрім них жило ще п'ять сімей.

- Це був прекрасний час навчання в молодшій і старшій школі. Таке середовище є найкращим саме для актора. Масу позитивних людських починань оточує величезна кількість різних перспектив.

У 8 років Метт познайомився з Беном Аффлеком, який жив на його вулиці двома кварталами нижче. Вони стають нерозлучними друзями, а згодом і професійними партнерами. У 16 років Метт розуміє, що хоче бути тільки актором і ніким іншим. Честолюбний хлопець оголошує своїм батькам, що як професійну діяльність він обирає акторську кар'єру, і збирається дістатися до Нью-Йорка, щоб пройти там кастинг в одному з агенств. Мама і тато відповіли своєму синові, що той може зробити це, якщо сам сплатить собі дорогу. Саме тому Деймон збирає всі свої грошові заощадження, що склали 200$, і вирушає до Нью-Йорка, забезпечуючи тим самим свою першу появу в TJ Maxx commercial.

У 18 років, під час навчання в Гарвардському університеті, він дебютує в «Містичній Піцці» (Mistic Pizza, 1998 р.) всього лише з однією фразою. Поява поряд з Брайаном Денней (Brian Dennehy) у фільмі Rising Son (TNT) в 1990 році, забезпечила Деймону його першу головну роль в «Шкільних зв'язках» (Shcool Ties, 1992 р.), де також в одній з головних ролей виступив Бенн Аффлек і ще два тоді маловідомих хлопці - Кріс О'доннелл (Chris O'Donnell) і Брендан Фрейзер (Brendan Fraser).

Натхненний таким успіхом, Метт кидає Гарвардський університет, щоб серйозно зайнятися просуванням своєї акторської кар'єри. Після декількох місяців очікування йому випадає можливість грати у вестерні Уолтера Хілла (Walter Hill) Джеронімо: «Американська легенда» (Western Geronimo: An American. Legend, 1993 р.), де він співробітничав з такими світилами акторської богеми, як Джин Хекман (Gene Hackman) і Роберт Дюваль (Robert Duvall). Наступна головна роль Деймона - ідеалістичного молодого коментатора - була у фільмі Good old boys (TNT, 1995 р.). Його спів-зіркою був знайомий по Гарвардському університету Томмі Лі Джонс (Tommy Lee Jones), який також був режисером і одним із сценаристів фільму.

Чергова головна роль Метта в «Хоробрість в бою» (Courage Under Fire, 1996 р.), була великим проривом для нього. Щоб підготуватися для цього фільму він втратив 40 фунтів, пробігаючи 12 миль в день і підтримуючи строгу дієту, що складалася з одного яйця, пареної броколлі і простої запеченої картоплі. Інтенсивна підготовка дала свої результати: виснажений Деймон, незважаючи на наявність у фільмі таких зірок як Дензел Вашингтон (Denzel Washington) і Мег Райан (Meg Ryan), завоював увагу різних національних критиків.

Вищеописані досягнення Метта покращують його фінансовий стан, що дозволяє йому продати сценарій для проекту «Розумниця Уїлл Хантінг» (Good Will Hunting), створений ще під час навчання у Гарварді. Завершений варіант сценарію, який був написаний разом з Аффлеком, був цікавим для багатьох студій, але жодна з них не хотіла бачити Метта і Бена в головних ролях. Молоді автори наполегливо йшли до мети і продовжували добиватися свого, відмовляючись при цьому від різних вигідних пропозицій. В результаті Castle Rock купила права на «Розумницю Уїлл Хантінга» в 1994 році, але проект був не готовий для негайного виходу в роботу. Тому слідуючи порадам Роба Рейнера, Терренса Маліка і Уїльяма Голдмана, Метт Деймон і Бен Аффлек шліфували сценарій, виділяючи при цьому романтичну лінію.

Miramax придбав всі права власності на цей проект, підкріпивши його майбутній успіх зіркою вищого рівня - Робіном Уїльямсом. Хоча в процесі створення і редагування виникали деякі суперечності між Беном і Меттом, вони все-таки зуміли створити варту річ зі своєї затії, і тому під час візиту тележурналіста, який запитав їх як вони так злагоджено працювали, друзі дитинства пожартували:

- Тому, що ми коханці.

Успіх фільму був загальновизнаним, що доводять всілякі номінації і нагороди. Після цього Метт був визнаний, як тонкий і талановитий актор.

Всупереч дружбі з Аффлеком, Деймон не втрачав часу і в особистому житті. Його роман з елітною моделлю Карою Сендс (Kara Sands), відповідно до чуток, припинився через нову парнершу Метта по фільму Rainmaker Клер Дейнс (Claire Danes). Грунтуючись на цьому досвіді - "новий фільм, нова пані" - Деймон знайшов свою нову подругу життя Мінні Драйвер (Minnie Driver), на зйомках фільму «Розумниця Уїлл Хантінг». Недавно закінчився його дворічний зв'язок з Вайноною Райдер (Winona Ryder). З чуток в даний час його подругою є Пенелопа Круз (Penelope Cruz, актриса).

Наступним фільмом Деймона став «Врятувати рядового Райана» (Saving Private Ryan, 1998 р.). Пізніше, в 1999 році, разом з Беном Аффлеком, він знімається в релігійно-сатиричній комедії Кевіна Сміта (Kevin Smith) «Догма» (Dogma, 1999 р.). Цей фільм розповідає про двох занепалих ангелів, які намагаються повернутися на небо після того, як їх вигнали звідти і засудили на вічне поселення до Вісконсіна. У головних ролях також знімаються Алан Рікмен і Кріс Рок (Alan Rickman, Chris Rock).

Після «Догми» Метт перейшов до зйомок фільму Ентоні Мінгелли (Anthony Minghella) «Талановитий містер Ріплі», де він виступив в головній ролі з Гвінет Пелтроу (Gwyneth Paltrow) і Джудом Лоу (Jude Law).

Описуючи кар'єру цього молодого актора можна сказати, що всі подальші фільми з його участю були свідомо "приречені" на успіх. Його талант розглянули, оцінили і тепер нещадно експлуатують, і якщо Метт хотів стати справжнім актором, то це відбулося - законні нагороди (яких у нього і на сьогоднішній день достатньо) і визнання всього світу всього лише питання часу.

Фільмографія Метта Деймона

2007 Ультиматум Борна (The Bourne Ultimatum)
2007 Тринадцять друзів Оушена (Ocean's Thirteen)
2006 Відступники (The Departed)
2005 Чесний пастух (The Good Shepherd)
2005 Сиріана (Syriana)
2005 Брати Грімм (The Brothers Grimm)
2004 Дванадцять друзів Оушена (Ocean's Twelve)
2004 Зверхність Борна (The Bourne Supremacy)
2004 Євротур (Eurotrip)
2004 Дівчина з Джерсі (Jersey Girl)
2003 Застряг в тобі (Stuck On You)
2002 Спірит - повелитель прерій (Spirit: Stallion of the Cimarron) (голос)
2002 Ідентифікація Борна (The Bourne Identity)
2002 Джері (Gerry)
2002 Зізнання небезпечної людини (Confessions of а Dangerous Mind)
2002 Третє колесо (The Third Wheel)
2001 Одинадцять друзів Оушена (Ocean's Eleven)
2001 Джей і Мовчазний Боб наносять у відповідь удар (Jay and Silent Bob Strike Back)
2001 Маджестік (The Majestic) (голос)
2000 Неприборкані серця (All the Pretty Horses)
2000 У пошуках Форрестера (Finding Forrester)
2000 Легенда Баггера Ванса (The Legend of Bagger Vance)
2000 Титан: після загибелі Землі (Titan A.E) (голос)
1999 Талановитий містер Ріплі (The Talented Mr. Ripley)
1999 Догма (Dogma)
1998 Шулери (Rounders)
1998 Врятувати рядового Райана (Saving Private Ryan)
1997 Розумниця Уїлл Хантінг (Good Will Hunting)
1997 Добродійник (The Rainmaker)
1997 В гонитві за Емі (Chasing Amy)
1996 Блиск слави (Glory Daze)
1996 Мужність в бою (Courage Under Fire)
1995 The Good Old Boys
1993 Джеронімо: американська легенда (Geronimo: An American Legend)
1992 Шкільні зв'язки (School Ties)
1990 Rising Son
1988 Хороша мати (The Good Mother)
1988 Містична піца (Mystic Pizza)

Нагороди

2005 Премія каналу MTV,
Номінації: Краща чоловіча роль (Перевага Борна)

2002 Премія каналу MTV,
Номінації: Краща екранна команда (11 друзів Оушена)

2000 Золотий глобус,
Номінації: Краща чоловіча роль (драма) (Талановитий містер Ріплі)

2000 Премія каналу MTV,
Номінації: Кращий музичний виступ (Талановитий містер Ріплі)
Кращий лиходій (Талановитий містер Ріплі)

1998 Оскар,
Переможець: Кращий сценарій (Розумниця Уїлл Хантінг)
Номінації: Краща чоловіча роль (Розумниця Уїлл Хантінг)

1998 Золотий глобус,
Переможець: Кращий сценарій (Розумниця Уїлл Хантінг)
Номінації: Краща чоловіча роль (драма) (Розумниця Уїлл Хантінг)

1998 Премія каналу MTV,
Номінації: Кращий екранний дует (Розумниця Уїлл Хантінг)
Кращий поцілунок (Розумниця Уїлл Хантінг)
Краща чоловіча роль (Розумниця Уїлл Хантінг)

Джерело:
Доба

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...