• У канадських християн сильна віра, але прихожани не ходять до церкви, як показало дослідження

  • Вівторок, 25 квітня 2006 року

Якщо ви були в церкві на минулих вихідних на Паску, і якщо ви не та людина, яка тільки хизується своєю християнською вірою, тоді можете вважати себе справжнім канадським християнином.

Результати, отримані згідно з проведеним дослідженням 11-12 квітня віруючих групи Ipsos, показали, що 814 канадців і 768 американців є віруючими в ній.

Тоді як в Сполучених Штатах церкву щонеділі стабільно відвідують 39% прихожан, в Канаді кількість їх менша і складає тільки 17% від усієї кількості прихожан. Трохи більше половини всіх канадських віруючих говорять, що відвідують церкву раз на рік або не ходять туди зовсім.

Проте, шість з десяти канадців вірять, що "через життя, смерть і воскресіння Ісуса Бог показав шлях до прощення гріхів", і 42% говорять про свій досвід життя "в Бозі."

Фактично, згідно з дослідженням, віра в різні християнські доктрини в Канаді існувала і раніше, але суспільного вираження вони не знайшли.

Канадська історія релігії відрізняється від історії релігії Сполучених Штатів, говорить отець Ендрю Гренвілл (Grenville), Віце-президент групи Ipsos. Канадці залишаються стійкими в своїй вірі, але зниження відвідування церкви - "це реальна і постійна тенденція, що існує починаючи з 1950-х років", сказав він, додавши, що в Канаді "існує віра без необхідності приналежності (до церкви - прим. переклад.)."

Маккі Ллойд, досвідчений християнський журналіст і заслужений редактор Christian Current, вважає, що немає нічого несподіваного в результатах досліджень Ipsos.

"Сенс полягає в тому, що існують інші речі, які можна робити, щоб культивувати і заохочувати свій духовний розвиток, і церква тут часто не потрібна", - сказав він.

І Маккі, і Гренвілл визнали існування "фактора цинізму", який не сприяє відвідуванню церкви.

«Факти сексуального зловживання в церкві, в звичайній школі, і питання про достовірність розп'яття на хресті, шлюбного статусу і воскресіння Христа привели до швидкого збільшення в Канаді неформальних релігійних груп», - сказав Маккі. «Популярність таких книг, як, наприклад, Код да Вінчі, сприяли цій тенденції», - додав він.

Також 63% опитаних канадців (десятиліттям тому відсоток цей був вищий і дорівнював 80%) вважають, що релігія і політика не повинні змішуватися, і євангельські лідери на чолі якої-небудь партії викликають підозру.

"Релігія і політика - це те, що залишається в народних думках, і часто ви рухаєтеся від однієї до іншої, особливо не роздумуючи над цим", - сказав Маккі, автор книги Паломництво Стівена Харпера (Pilgrimage of Stephen Harper) .

Зниження відвідування церкви в Канаді "відповідає поточному недовір'ю всім великим організаціям", додав Гренвілл.

Опитування Ipsos проводилося шляхом телефонного дослідження на замовлення CanWest News service, і має похибку +/- 3.5 пункти, 19 з 20.

Шарда Вайдінат. Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...