• 1 червня у столиці відзначатиметься День захисту дітей

  • Олена Балакіна | Велика Епоха
    Середа, 31 травня 2006 року
Заходи з нагоди святкування Дня захисту дітей КМДА запланувала на 4 червня. У місті пройдуть дві культурно-мистецькі акції "Чарівна мить дитинства" (проходитиме з 12:00 до 19:00 на Контрактовій площі) та "Світ очима дитини" (з 9:00 до 15:00 на майдані Незалежності та вулиці Хрещатик), повідомляє прес-служба КМДА. На це міська влада виділила 152 тисячі гривень, зазначається в розпорядженні КМДА від 30 травня 2006 року.

Це свято має свою історію.
День Матері пов’язаний з ім’ям молодої дівчинки Анни Джервіс, яка рано втратила матір. Анна засипала листами державні установи, законодавчі органи й відомих осіб із пропозицією хоча б один день на рік присвятити вшануванню матерів. Як знак поваги до матерів, які подарували життя, вона запропонувала конгресменам, у кого мама жива, приколоти на одяг рожеву квітку, а в кого померла – білу. Конгресмени не залишилися байдужими до клопотань дівчинки і у 1910 році у Філадельфії вперше було відзначено День Матері, а через 4 роки Конгрес США прийняв постанову про всенародне святкування цього дня.

В Україні цей день почали відзначати у 1929 році з ініціативи Союзу українок Галичини та редактора тижневика “Жіноча доля” Олени Кісилівської. Згодом це свято набуло великої популярності, особливо в Західній Україні. Щоправда, за часів радянської окупації ця ідея вважалася “буржуазною”, і День Матері на офіційному рівні замінило свято Клари Цеткін 8 березня.

Для українців це свято має триєдиний сенс: поклоніння Матері-Богородиці, яку наш народ вважає заступницею; вшанування Матері-Вітчизни і земної Матері, яка дає життя. Офіційний же указ про встановлення в Україні Дня матері з’явився в травні 1999 року. Тоді ж вперше це свято відзначалося на державному рівні.

За матеріалами Народне слово, Human Life International Europa

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...