• Як вибрати крем для взуття

  • Євген Довбуш | Велика Епоха
    Понеділок, 22 грудня 2014 року

Не варто й казати, що доглядати за шкіряним взуттям — це важлива і добра звичка. Отже, давайте розберемося з асортиментом засобів догляду за взуттям. Причина в тому, що часто-густо ми купуємо зовсім не те, що дійсно потребує конкретне взуття.

Всього можна виділити три категорії цього товару: креми на основі органічних розчинників, креми, що містять бджолиний віск і креми на основі синтетичних (технічних) олій.

Загалом, можна полірувати будь-яке шкіряне взуття будь-яким із перелічених кремів. Однак якщо ви будете дотримуватися деяких нехитрих правил, щоб правильно підібрати крем під певний тип взуття, то зможете значно подовжити його термін придатності.

Більшість кремів для взуття розпізнають за запахом. Якщо ви носите певну пару взуття щодня, то вам потрібний крем із органічних розчинників. Він відрізняється різкими запахами меду чи спирту. Такий крем надасть взуттю блиск, відштовхне пил та збільшить його вологостійкість. Через наявність спирту в кремі бруд із взуття легко очистити.

Дуже якісне взуття (парадне), якщо воно до того ж зроблено із тонкої шкіри, потрібно полірувати кремом, який містить бджолиний віск. Він майже не має запахів і розм’якшує дорогу шкіру. Підійде для взуття з тонкої шкіри й органічний крем, який майже нічим не пахне. Однак його перевага тільки в тому, що він покриває взуття захисним шаром. Перед тим як обробляти взуття подібними кремами, варто видалити з нього бруд. Якщо не зробити цього, то ви ризикуєте тим, що бруд залишиться під воском, а це в свою чергу може призвести до того, що з’являться тріщини на взутті.

Взуття з грубої шкіри, яке ви плануєте використовувати у вологих умовах, краще обробляти густим кремом типу вакси. Його особливість — запах машинної олії. Завдяки ній створюється щільна плівка з водонепроникною властивістю. Щоб зменшити різкий запах, у багато із цих кремів, додають ароматизатори. Однак такі засоби коштують дорожче звичайного крему для взуття.

Є і такий засіб для взуття, як крем-фарба. Спеціалісти рекомендують використовувати його якомога рідше. Причина тут у тому, що фарбувальна речовина в кремі проникає до взуття, а потім кристалізується в порах шкіри. Через це шкіра поступово «дубіє» і втрачає свою еластичність. Згодом на взутті можуть з’явитися «зморшки» й тріщини. Якщо ви все таки хочете використовувати такий крем, то рекомендуємо робити це тільки в крайньому випадку. Перед використанням потрібно очистити взуття та обробити його (за добу) органічним кремом.

Зазначимо також, що потрібно мати щонайменше дві взуттєвих щітки — для світлого й темного взуття. Для взуття із грубою шкірою також можна запастися щіткою із жорсткою щетиною. До того ж, чим тонкішим є матеріал, з якого зроблене взуття, то тим м’якішою має бути і щітка.

Зверніть увагу і на термін зберігання взуття. Він становить зазвичай рік або близького від того. Ефективним вважається такий крем, в якого залишилось понад третину часу до закінчення терміну зберігання. Однак пам’ятайте і те, що початий крем втрачає свою придатність у півтори рази швидше за ще не відкритий.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...