• Як почистити кондиціонер самому

  • П'ятниця, 12 грудня 2014 року
Наші кімнатні кондиціонери з часом забруднюються, незважаючи на систему самоочищення. При цьому знижується їхня продуктивність, споживається більше електроенергії. Справа в тому, що фільтри забиваються пилом і погано пропускають охолоджене повітря.

До того ж, у забруднених фільтрах живуть мікроби, бактерії і алергени. У такому випадку за увімкнення кондиціонера уся ця погань спрямуватиметься в наші легені, які почистити без допомоги лікаря нам не вдасться. Іноді ми помічаємо, що незабаром після того, як увімкнули кондиціонер, починаємо кашляти або чхати. Перша думка — переохолодилися від свіжого повітря. Виявляється, справа зовсім в іншому: це в наші дихальні шляхи перебралися мікроби з кондиціонера. Наші легені для них — курорт.

Не дозволимо бацилам псувати нам здоров'я: очистимо кондиціонер від пилу та бруду! Найкраще, звичайно, викликати фахівця з сервісного центру, але безкоштовно він робити нічого не буде. Якщо ми хочемо заощадити на обслуговуванні, то беремо драбину, піднімаємося під стелю, обережно відкриваємо верхню кришку кондиціонера, акуратно виймаємо фільтр-сітку і несемо його до ванни.

Фільтр підставляємо під струмінь теплої води і щіткою видаляємо пил, що налип. Якщо це не допомагає, залишаємо киснути в розчині звичайного прального порошку. Через півгодини знову беремо щітку і вичищаємо розбухлий бруд. Потім фільтр ретельно висушуємо.

Перед тим, як поставити деталь назад у кондиціонер, слід пропилососити його нутрощі, зверху треба протерти вологою серветкою. І тільки потім повертаємо фільтр на місце.

Таку операцію слід повторювати 1—2 рази на рік або частіше — у міру забруднення.

Звісно, ще раз зазначимо, що краще буде викликати спеціаліста. Можна попросити його показати вам процедуру очищення та всі її аспекти наочно, так щоб наступного разу ви вже могли робити це самостійно. У будь-якому разі варто попіклуватися про своє здоров'я і періодично очищувати кондиціонер.

Валерія Мірошко
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...