• Як організувати себе, навчаючись на курсах бухгалтерського обліку?

  • На партнерських правах Ⓟ | Велика Епоха
    Четвер, 3 квітня 2014 року

Як встигнути вивчити бухгалтерський облік?Багато хто навіть не замислюється, чому бухгалтерський облік є одним з найважливіших складових будь-якої організації. У сучасному бізнес-середовищі надто багато радикально змінилося за останні роки незалежності України. Бізнес-технології мають більш інтелектуальні бізнес-функцій, сьогодні вони оперують на рівні, який раніше вважався неможливим. Бухгалтерський облік в бізнесі займає якщо не перше, то одне з провідних місць. У той самий час, як деякі базові алгоритми та методи ведення обліку зазнали суттєвих змін, цілі бухгалтерського обліку залишається незмінним. Власники бізнесу часто використовують дані бухгалтерського обліку для визначення їх фінансових результатів і прийняття бізнес-рішень.

Бухгалтерський облік часто називають мовою бізнесу. Це твердження стосується і до аналізу методів, які використовуються для порівняння різних компаній. Порівняти одну компанію з іншою часто складно виконати, оскільки кожна компанія виконує різні операції. Це далеко не вся користь бухгалтерського обліку для управління бізнесом, тому багато людей йдуть на курси бухгалтерів – щоб поліпшити свої знання та вести бізнес грамотно.

У наш час, особливо у Києві, існує велика кількість шкіл, університетів і курсів бухгалтерського обліку. Головне – яку школу вибрати і зробити це правильно, щоб потім ви змогли отримати необхідний обсяг матеріалу. Але не слід забувати, що найголовнішим аспектом є отримання якісних знань для вас. Добре прочитайте і вивчіть інформацію про учбовий центр, ні в якому разі не йдіть навмання або тому що вам порадили курси знайомі. У багатьох центрах є пробні безкоштовні заняття: відзначте собі кілька учбових центрів і сходіть на ці пробні заняття. Після чого ви оберете для себе те, що найбільше сподобалося і зацікавило вас.

Курси можуть бути як і двох-трьох місячними, так і до шести місяців навчання. Окрім цього, можна найняти і репетитора, але це не факт, що репетитор зможе дати вам повну базу знань. На курсах вам можуть запропонувати кілька варіантів навчання в різних напрямках. Програма курсу головного бухгалтера включає в себе підготовку до складання фінансової звітності: як практичну, так і теоретичну; вивчення оподаткування та практичну роботу з обліку і складання податкових декларацій за основними податками, облік грошових коштів, кредитів в банках і позик. Цю тему бухгалтерські курси розглянуть однією з перших. На деяких сучасних курсах, наприклад курси 1С «Стимул» http://training1c.org.ua, вивчають програму 1С:8.2 – комп’ютерна автоматизація бухгалтерського обліку. Програма, необхідна майже кожному бухгалтеру, чиє підприємство працює на території України. Також викладання бухгалтерського обліку включає в себе вивчення предмета і методу бухобліку, обліку основних засобів підприємства, матеріальних цінностей, робочого часу і заробітної плати, витрат на виробництво і витрат в торгівлі.

Багато хто з слухачів курсів приходять на заняття після роботи чи навчання або в середині робочого дня, так як вікових обмежень у таких школах немає. Поява нових додаткових навантажень може привести вас до невеликого стомлення. Тому, ви повинні чітко розпланувати свій час, а також повсякденні справи, розваги, спорт і особисті питання. Постарайтеся себе організувати так, щоб у вас залишалася сила, бажання і енергія на заняття. Це важливо.

Якщо ви вибрали собі курси, то повинні обов'язково дізнатися - які книги вам можуть знадобитися, зошити, комп'ютерні програми, таблиці і як це можна отримати або придбати. Також подбайте про те, що якщо ви студент і курси проходять в середині робочого дня, щоб уникнути пропущених пар і лекцій заздалегідь попередьте свого викладача про те, що ви будете відсутні на лекції і поясніть причину цього.

Курси бухгалтерського обліку – це, звичайно, не таємниця, і вони легкі для освоєння. Головний секрет вивчення бухгалтерського обліку на курсах полягає в тому, що це комплексний предмет, що базується на основних п'яти принципах. Мета кожного наступного розділу навчання спирається на раніше вивчені концепції та процедури. Зверніть ще увагу на базовий курс http://training1c.org.ua/programma_kursa_1s_82_s_nulya.htm - цей курс бухгалтерського обліку організований так, що ви дізнаєтеся про найбільш фундаментальні поняття і процедури. Щоб дізнатися про облік та звітність, необхідно освоїти перші п'ять принципів навчання, бо вони є основою. Коли студенти стикаються з проблемами, то частіше саме тому, що вони забули вивчений матеріал або не розібралися досить добре або зовсім його не вивчали, щоб рухатися вперед. І так, п’ять основних принципів вивчення бухгалтерського обліку.

1. Забезпечення хорошої відвідуваності.

Ви повинні почути, які теми важливі, чому вони так важливі, і як використовувати їх. Копіювання нотаток інших слухачів не завжди може показати вам, що, чому і як це застосовувати не тільки в теорії, але і на практиці. Пропущена лекція може бути однією з основ, а якщо ви її не почули – то не зможете рухатися далі. Це як рівняння - пропустив одну дію - і результат не отримаєш.

2. Брати активну участь в житті класу.

Прибути в клас на кілька хвилин раніше. Вибрати місце, де ви можете почути і бути почутим. Не бійтеся задавати або відповідати на запитання. Намагайтесь подолати свою сором'язливість. Змусьте себе запитувати і відповідати на питання в класі. Не використовуйте запам'ятовування в якості заміни для розуміння... Просте заучування матеріалу не дасть вам той бажаний результат, якого ви хочете добитися. Ви повинні зрозуміти причини і механізм бухгалтерського обліку. Запам'ятовування інформації зашкодить вам надалі.

3. Робіть нотатки.

Останні дослідження, показали, що, записуючи, ви будете пам'ятати більше від 10% до 15% з того, що було сказано в класі. Однак, якщо ви запишете почутий вами матеріал, то він буде запам’ятований вами фактично на 85%. Беручи це до відома, ваша увага має важливе значення для вивчення бухгалтерського обліку. Ви повинні навчитися робити нотатки якісно, акуратно швидко, і щоб ви змогли потім прочитати і розібрати свої нотатки, але пишіть так, щоб ви не поставили під загрозу ваше вміння ефективно слухати.

4. Заводьте друзів, серед слухачів курсу.

Візьміть номери телефонів, принаймні, у кількох слухачів. Організуйте виконання навчальних завдань з цими друзями на регулярній основі. Робота в групі має свої переваги. Ці переваги - включають підвищення своїх знань в області бухгалтерського обліку та поліпшення вашого мислення і навичок спілкування. Якщо ви в змозі пояснити і продемонструвати мету навчання іншим членам групи, тоді ви по-справжньому розбираєтеся в поняттях. Не бійтеся змінювати навчальні групи, якщо ви незадоволені своєю первісною групою.

5. Будьте готові.

Перед тим, як іти в клас, ви повинні переглянути підручник, навчальний посібник, домашнє завдання, і завдання яке раніше проходили в класі. Складіть список питань, які ви хотіли б запитати у викладача. Коли вчитель відповідає на ваші запитання, то він робить їх більш легкими і доступними для вас.

Якщо ви виконали всі домашні роботи і здатні зробити будь-яке завдання, як і інші члени вашої групи, то ви будете проходити певний тест або іспит. Однак, якщо ви намагаєтеся завершити читання і домашнє завдання в ніч перед іспитом, то ви будете непідготовленим. Є така приказка: "той, хто робить домашнє завдання достроково отримує A або B. Той, хто не робить домашнє завдання достроково отримує C або D."

Курси іноді можуть закінчуватися заліком, який проходить у вигляді співбесіди з викладачем або певної комісією. Це не стільки спосіб перевірити і закріпити ваші знання, скільки додаткова можливість для вас дізнатися, як добре ви навчалися протягом усього часу. Закінчивши курси бухгалтерського обліку, ви отримаєте свідоцтво, і вам буде присвоєна кваліфікація відповідно до вашої тематики курсів. Закінчення курсів бухгалтерського обліку - це ваш первинний крок до успішної кар'єри бухгалтера.

За матеріалами учбового центру "Стимул"

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...