• Як створити ідеальний газон: 6 головних моментів

  • На партнерських правах Ⓟ | Велика Епоха
    П'ятниця, 27 лютого 2015 року
Як створити ідеальний газон
Фото: dimroslyn.com

ⓅЩороку весна спонукає людей до активних дій на подвір’ї, на дачі та на будь-якому клаптику землі, яким кожен із нас володіє. Переважна більшість таких робіт зводиться до висадки декоративних чи плодових рослин, закладання квітників тощо. Одним із способів створення зеленого затишку навколо себе та своєї сім’ї є висів газонної трави на ґрунтових ділянках вашого двору.

Один із найпростіших способів отримати гарний газон з гарантією — звернутися до спеціалістів найближчого садового центру. Проте такий спосіб потребує трохи більших фінансових витрат, що не кожен може собі дозволити.

grass_seeds.jpg

Ця стаття саме про створення гарного газону без помилок. Коли справа доходить безпосередньо до висіву насіння газонної трави, виникає найбільше запитань у людей, що вирішили зробити це власноруч. Ось кілька порад, що зменшать ваші витрати і позитивно вплинуть на якість майбутнього газону:

1. Насіння газонної трави краще купувати в імпортного виробника. Це не антиреклама вітчизняного виробника, проте на практиці насіння селекції, наприклад, DLF Trifolium (Данія) та Barenbrug (Голландія) показали себе краще, ніж продукція українських виробників.

2. Ґрунт під висів насіння краще використовувати супіщаний, родючий. Суглинки використовувати можна, але існує ризик загнивання кореневої системи в осіннє-весінній період. Існує також практика закладання газонів на чистому річковому піску, але там процес дещо складніший, тому, якщо не плануєте займатись цим професійно, ви зможете обійтись без тих знань.

3. Забезпечити майбутній газон достатньою кількістю вологи. Не треба себе обманювати тим, що після роботи трішки поллєте ви, трішки дружина — і буде газон. Здоровий газон влітку за 30 градусів спеки споживає 300 літрів за добу на 100 кв.м. Переведіть на площу майбутнього газону і отримаєте витрати води і часу на цей процес. Вирішенням цього питання може бути автоматичне зрошення, або (при невеликих площах) працівник, який має щоденно на процес поливу витрачати до 2 годин часу.

4. Узгодивши вказані питання, можна братися за підготовку площі під висів насіння. Для цього ґрунт рівняється і трамбується трамбовкою або катком. Насіння слід висіяти максимально рівномірно з розрахунку 3—4 кг на 100 кв.м. Після цього існує два розповсюджені способи завершення посіву. Перший спосіб рекомендує засіяну площу протягти граблями два рази без натиску перпендикулярно один одному та закаткувати. За іншим способом насіння слід замульчувати тонким шаром ґрунту (1—3 мм) і закаткувати. Плюсами способу з мульчування є те, що насіння не видувається вітром та не змивається водою до сходів, а також його не позбирають пташки.

5. Після висіву насіння треба забезпечити вологою, аж до сходів. Змочувати достатньо 2—3 см поверхні ґрунту.

6. Якщо ви все перераховане зробили правильно, то самий час іти до магазину за газонокосаркою. Вона вам знадобиться вже через 10 днів.

***
Коментар: редакція не несе відповідальності за зміст та думки, викладені у статтях зі знаком Ⓟ.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...