• Китайські ієрогліфи: тигр

  • Євген Верес | Велика Епоха
    Понеділок, 25 травня 2015 року

Із сивої давнини в Китаї тигр символізує військову доблесть, уособлює суворість, відвагу і лідерство. А як цей ієрогліф вимовляється, як виглядає і як його написати?

Вимовляється письмовий знак так: hǔ/ху (піньїнь/система Палладія).

Незважаючи на лютість, тигр у стародавньому Китаї шанувався як одна зі священних тварин, поряд із Драконом, Феніксом і Черепахою. Ця тварина є одним із 12 знаків китайського зодіаку.

Отже, давайте помилуємося на цього хижака.

У давнину люди часто використовували різні знаки і символи. У наш час ми також використовуємо безліч знаків, існують позначення і для тигра. Наприклад, ось один із таких знаків, «іконок»:

Виділені в знаку кілька характерних рис тигра дозволяють нам зрозуміти, що позначає картинка.

Стародавні китайці, створюючи ієрогліф, також виділяли риси, що особливо властиві тигру. У той час тигра схематично зображували не звично для нас — вертикально (як і більшість стародавніх китайських ієрогліфів для тварин).

На цій картинці зразок стародавньої писемності «цзіньвень», що дійшла до нашого часу як вигравіруване зображення на металі (в основному використовувалася бронза).

Тепер розгорнемо архаїчну картинку на 180 градусів за горизонталлю.

І нарешті, подивимося на сучасне накреслення ієрогліфа.

Як видно, сучасне написання зазнало значної зміни, однак, якщо трохи пофантазувати, то в ієрогліфі вгадується розкрита паща, лапи і хвіст.

Ієрогліф «тигр» часто присутній у китайських образних виразах. Наприклад, знак є в ідіомах «лисиця користується могутністю тигра» і «як тигра осідлав, то злізти буде важко».

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...