Неділя, Лис 28, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Китайські ієрогліфи: тигр

Понеділок, 25 травня 2015 року
Epoch Times | Євген Верес

Із сивої давнини в Китаї тигр символізує військову доблесть, уособлює суворість, відвагу і лідерство. А як цей ієрогліф вимовляється, як виглядає і як його написати?

Вимовляється письмовий знак так: hǔ/ху (піньїнь/система Палладія).

Китайський ієрогліф «тигр». Ілюстрація: Євген Довбуш/EpochTimes.com.ua
Незважаючи на лютість, тигр у стародавньому Китаї шанувався як одна зі священних тварин, поряд із Драконом, Феніксом і Черепахою. Ця тварина є одним із 12 знаків китайського зодіаку.

Отже, давайте помилуємося на цього хижака.

Тигр. Фото: blossomsnapper/flickr.com
Тигри. Фото: David Bruce/flickr.com
У давнину люди часто використовували різні знаки і символи. У наш час ми також використовуємо безліч знаків, існують позначення і для тигра. Наприклад, ось один із таких знаків, «іконок»:

Іконка голови тигра з pentagram.com
Виділені в знаку кілька характерних рис тигра дозволяють нам зрозуміти, що позначає картинка.

Стародавні китайці, створюючи ієрогліф, також виділяли риси, що особливо властиві тигру. У той час тигра схематично зображували не звично для нас — вертикально (як і більшість стародавніх китайських ієрогліфів для тварин).

Ієрогліф «тигр», написаний у стародавньому стилі цзіньвень (письмо на бронзі). Ілюстрація: Євген Довбуш/EpochTimes.com.ua, zidian.kxue.com
На цій картинці зразок стародавньої писемності «цзіньвень», що дійшла до нашого часу як вигравіруване зображення на металі (в основному використовувалася бронза).

Тепер розгорнемо архаїчну картинку на 180 градусів за горизонталлю.

Стародавній ієрогліф «тигр», розгорнутий на 180 градусів за горизонталлю. Ілюстрація: Євген Довбуш/EpochTimes.com.ua, zidian.kxue.com
І нарешті, подивимося на сучасне накреслення ієрогліфа.

Порядок написання рис китайського ієрогліфа «тигр». Анімована ілюстрація: Євген Верес/EpochTimes.com.ua
Як видно, сучасне написання зазнало значної зміни, однак, якщо трохи пофантазувати, то в ієрогліфі вгадується розкрита паща, лапи і хвіст.

Один із варіантів, як можна «побачити» тигра в цьому ієрогліфі. Фото: tieba.baidu.com
Ієрогліф «тигр» часто присутній у китайських образних виразах. Наприклад, знак є в ідіомах «лисиця користується могутністю тигра» і «як тигра осідлав, то злізти буде важко».

Comments   

загрузка...