ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Як вибрати якісний кухонний посуд: матеріали

Велика Епоха

Одним із критеріїв якості кухонного посуду є матеріал, з якого він зроблений. У цій статті ми розглянемо, з яких матеріалів виготовляють кухонний посуд.

Фото: waferboard/flickr.com
Фото: waferboard/flickr.com
Отже, матеріалом може бути:

• Алюміній;
• Мідь;
• Чавун;
• Скло;
• Кераміка.

Відзначимо, що найважливішим пунктом, на який варто звернути увагу, є теплопровідність матеріалів. Саме за цим критерієм ми і будемо порівнювати різні види посуду.

Краще алюмінію за теплопровідністю тільки мідь. Однак через дорогу вартість цього металу такого типу посуд є неконкурентоспроможним, тому й мало хто його виробляє.

У той же час, алюміній завдяки дешевизні і хорошій теплопровідності, не має рівних на ринку посуду для смаження і тушкування.

З іншого боку, багато хто знає, що алюміній шкідливий і навіть заборонений у країнах ЄЕС, він м'який і в ньому не можна залишати продукти. Тим не менш, в сучасному якісному посуді з алюмінію не допускається прямого контакту їжі з цим металом. Використовується чудова здатність металу до швидкого нагрівання і віддачі тепла. Такий посуд роблять обов'язково литим із товстим дном. У нашій країні виробників такого посуду дуже мало. Якщо ж алюмінієвий посуд штампований, то швидко деформується через властивості металу, і термін його придатності буде максимум рік або два. На ринку України чимало штампування через дешевизну. Моделі ж литого посуду можна порахувати на пальцях. У будь-якому випадку він буде дешевшим, ніж посуд з нержавкої сталі і чавуну.

Щодо посуду з чавуну, хотілося б розвіяти міфи про його міцність. З переваг такого посуду можна виділити те, що його не страшно перекалювати на вогні — це піде йому тільки на користь, на відміну від інших матеріалів, для яких це категорично заборонено.

Посуд з чавуну нагрівається повільно — матеріал має досить низьку теплопровідність. Головний недолік матеріалу полягає в тому, що він іржавіє від води, тому посуд необхідно повільно просушити після миття. Крім того, чавун робить посуд важким, він пористий і у випадку, якщо впаде, то може розколотися.

Залишати їжу в такому посуді не можна, тому що каша, наприклад, в результаті контакту з металом може почорніти. У чавунного посуду, який покритий емаллю, такого недоліку немає, але і коштує він дорожче.

Чорна сталь — цей метал використовують в основному для виробництва емальованого посуду. Про це, а також про кухонний посуд із кераміки ми розповімо в окремій статті.

За матеріалами d-teh.od.ua.

Далі буде...


Читайте також:
Що слід знати, щоб обрати безпечний посуд
Чим небезпечні тефлонові антипригарні сковорідки
Як вимити посуд або сантехніку натуральним способом