• Як виготовити вишиванку та з чим її носити

  • На партнерських правах Ⓟ | Велика Епоха
    Вівторок, 14 січня 2014 року

Пошиття та оздоблення української сорочки-вишиванки своїми руками — не тільки кропітка праця, а й можливість зробити свій вклад до вікових надбань українського народу.

Даний вид роботи доволі нелегкий і передбачає наявність хоча б елементарних знань та практичних вмінь з пошиття одягу та вишивки хрестом, набутих на шкільних уроках обслуговувальної праці.

На початку роботи слід розробити викрійку вишиванки, вибрати тканину, нитки та візерунки для вишивання.

Якщо ви не розумієтесь на моделюванні одягу, варто розглянути вже готові викрійки, які можна обрати в різноманітних журналах та мережі Інтернет etnodim.com.ua. Потрібно усвідомлювати, що якісний виріб можна виготовити лише на основі вдалої викрійки, тому, якщо ви не впевнені у своїх силах, краще скористатися точними лекалами.

Тканини для виготовлення вишиванок є різними за походженням — натуральні (льон, бавовна), синтетичні (віскоза, поліестр) або змішані (полотна з поєднанням бавовняних волокон та поліестру). Краще використовувати змішані тканини, за якими легко доглядати та які приємно носити. Найдоцільніший колір тканини для сорочки — білосніжний або кремовий.

Нитки бажано використовувати з натуральних волокон — вони добре тримають колір та рівно лягають на тканину, наприклад, муліне.

Візерунки для власноручного оздоблення вишиванки варто обирати прості, найкраще геометричні, а вже призвичаївшись, можна спробувати вишити щось складніше, наприклад, поєднання рослинних та зооморфних мотивів.

Переходячи до безпосереднього пошиття вишиванки, слід бути особливо акуратним, оскільки найменші огріхи при пошитті унеможливлять якісну вишивку — якщо виріб буде тягнути в різних швах, оздоблення ляже нерівно. Для початку краще пошити сорочку, а оздоблення вишити на спеціальних нашивних планках, які можна час від часу змінювати на основному виробі. За бажанням рукави та низ вишиванки можна гаптувати мережкою — таким чином можна додати вишиванці повітряності.

Готову сорочку потрібно делікатно випрати вручну з додаванням мийних засобів, що закріпляють колір, трохи накрохмалити та ретельно випрасувати з парою через вологу ганчірку.

Звичайно, виготовлення вишиванки своїми руками — надзвичайно складний та тривалий процес і задля створення національного витвору мистецтва слід виконувати цю роботу з любов’ю в серці до батьківщини.

Вишиванка — це лише частина образу справжнього українця або українки, важливо правильно підібрати решту гардеробу як на кожен день, так і для урочистих подій.

Оскільки вишита сорочка за стильовою приналежністю входить до етностилю, то найкращий варіант повсякденного одягу, що підходить до неї є джинсовий одяг. Жінки можуть замінити класичні джинси на катонову спідницю прямого або вільного покрою довжини міді або максі. Міні-спідниця може бути компаньйоном вишитій сорочці лише у гардеробі юної україночки, а для молодиць та жінок у віці є вкрай недоречною. Щодо взуття, то найкращий варіант — туфлі на невисокому підборі або «балетки». Класичні джинси світлих кольорів складуть гарну партію українській вишиванці як для парубків та і для солідних чоловіків. Найкраща модель взуття до цього комплекту — м’які шкіряні мокасини, які можна взути як зі світлими шкарпетками та і на босу ногу.

Для урочистих подій жінкам можна підібрати справжній комплект — вишиту сорочку та традиційну українську вишиту спідницю. В такому випадку образ українки буде логічно завершеним. Модельне взуття бажано підбирати під основний тон вишивки — червоне, темно-синє або кремове на невисокому підборі. Чорні туфлі на фоні ніжної вишивки виглядатимуть надто грубо.

Крім тематичної спідниці до вишиванки пасуватиме і класична спідниця пастельних тонів, занадто темний компаньйон буде недоречним.

Для урочистого заходу жінкам варто підібрати аксесуари — червоне або пастельних тонів дрібне намисто на одній нитці, невелика сумочка-клатч, що підходить під тон взуття. Загалом образ української жінки має виглядати ніжно та елегантно, підкреслювати її жіночність та патріотизм.

Чоловікам замість джинсових штанів пасуватимуть класичні аналоги або навіть класичні комплекти-двійки (піджак та брюки). Можна побачити можновладців, що надзвичайно гідно виглядають в костюмі та вишиванці. Зрозуміло, що взуття має бути класичним та підібраним в тон базового гардеробу.

Як видно, до такого особливого одягу, як українська вишиванка важливо правильно підібрати одяг як на повсякдень, так і для урочистого виходу. В такому випадку діє основний принцип поєднання моделей одягу — елегантний мінімалізм. За допомогою простих, але стильних речей-компаньйонів можна вигідно відтінити ніжність оздоблення сорочки.

***
Комментарий: редакция не несёт ответственности за содержание и мнения, изложенные в статьях со знаком Ⓟ.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...