• Обручка — символ вірності й вічного кохання

  • Оксана Позднякова | Велика Епоха
    Неділя, 22 грудня 2013 року

Обручка — як багато сенсу в цьому слові. Це і символ вічності, вірності, кохання і, зрештою, народження нової сім'ї.

Коло вважається символом вічності без початку і кінця для багатьох культур. Його наділяли магічними властивостями оберега, навіть згадаємо фільм «Вій», де Хома Брут малював крейдою коло, щоб захистити себе від нечисті.

Яка багата історія і скільки забобонів, пов'язаних із цим прекрасним символом кохання... Але точно ніхто не може сказати, коли з'явився звичай обмінюватися обручками. Багато хто вважає, що ця традиція виникла близько 4800 років тому в Єгипті. Саме там обручку почали носити на безіменному пальці лівої руки, вважаючи, що від цього пальця йде найтонший нерв або вена прямо до серця.

Як кажуть екстрасенси — золото привертає до себе тільки позитивні енергії, такі як любов і добро. Також золото є символом чистоти і непорочності.  В Ірландії, наприклад, у середні віки вважалося, що якщо обручка не із золота, то це принесе невезіння, тому багато бідняків брали її напрокат.

Зараз модно робити дівчині пропозицію і дарувати під час заручин кільце, щоб показати серйозні наміри створити сім'ю. Ця традиція пішла з XV століття, коли австрійський герцог Максиміліан подарував кільце з діамантом доньці французького короля Марії Бургундській, від якого дівчина була в захваті і дала свою згоду на шлюб.

Кільце, що дарується на заручини, носиться на безіменному пальці правої руки, там, де після весілля буде красуватися обручка, а після весілля заручне кільце зазвичай носять на лівій руці. Але сьогодні також модно носити одразу два кільця — обручку і заручне кільце — на одному пальці. Тому ювеліри роблять спеціальні «подвійні» кільця, які можна носити як окремо, так і разом, утворюючи цілісне кільце.

Якщо заручини розірвані чоловіком, жінка має право залишити таке кільце собі, як компенсацію за завдану шкоду її репутації.

У будь-якому разі заручне кільце і обручка — це красиві традиції, яких потрібно дотримуватися. Адже так приємно дарувати коханій людині кільце, а ще приємніше обмінюватися обручками на весільній церемонії!

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...