• Мода для підлітків

  • Юрій Петюк | Велика Епоха
    Середа, 22 вересня 2010 року

Підлітки – це особлива категорія споживачів модного одягу. Іноді дуже важко і практично неможливо зрозуміти їх, і догодити їхнім смакам. Мода для підлітків – ці смаки часто мінливі й підпадають різним зовнішнім впливам. І тільки мода може приручити й упорядкувати цей процес.

Ще кілька років тому підлітків називали «Покоління MTV» через явне наслідування музикантам і співакам з каналу MTV. Зараз ця тенденція не така явна і теперішніх підлітків частіше називають «Покоління Х» – просунуті або поліпшені.

Якому одягу віддає перевагу молоде покоління «просунутих»? Перш за все, це можливість самовираження в поєднанні зі зручністю. Одяг повинен бути і в міру яскравим, барвистим, й одночасно зручним і практичним. Хоча останнє не завжди важливо. Якість одягу теж має бути на висоті. Іноді важлива наявність клейма відомого визнаного виробника. Деяким це вселяє впевненість і забезпечує певний статус.

У моді для підлітків у їх манері одягатися проявляється декілька стилів у залежності від інтересів і пріоритетів. Якщо юне створіння належить до якоїсь субкультури або молодіжній групі, то це вплине і на стиль одягу. Прихильники певної субкультури виглядають приблизно однаково і в них своя мода. Це може бути готичний стиль, емо, хіпі, панки та ін. Дівчата і хлопці з однієї субкультури відрізняються єдиним стилем і купують одяг найчастіше в спеціальних магазинах або шиють на замовлення.

Є частина підлітків, у яких ще не сформований певний смак і стиль. Вони одягають те, що купують їм батьки. Стиль і моду для них визначають їхні батьки.

Тенденції моди для підлітків

Більшість підлітків не належить до зазначених вище категорій і можуть одягатися відповідно до свого смаку, моди, обмежуючись лише своєю фантазією і матеріальними можливостями батьків.

У загальній тенденції моди для підлітків у нинішньому сезоні – це різноманітність, розкутість і феєричність, підкреслення індивідуальності й екстраординарності, сплеск яскравих тонів у поєднанні з блідими фарбами. Гармонія блиску, шику і природних відтінків. Допускається деяка схожість у стилі одягу, але обов'язково повинен бути присутнім якийсь особливий відмінний елемент, якого більше немає ні в кого, що підкреслює індивідуальність. Особливо це стосується дівчат.

Для хлопців усе ще в моді наслідування реп-музикантам – це широкі й довгі до землі джинси, кросівки або потерті кеди з широкими яскравими шнурками і так звана «кенгурушка» – кофта з капюшоном блідого кольору з різноманітними, іноді лайливими, написами іноземною мовою. Обов'язковий атрибут – бейсбольна кепка з козирком набік, теж може бути в дірках або затерта.

Якась відмінність у моді для підлітків нинішнього сезону – це поява тенденції до класичного стилю. Модні строгі костюми і однотонні сорочки світлих кольорів. Але і тут не обходитися без родзинки. Це може бути якась особлива краватка з зображенням персонажа з дитячих мультфільмів. Або футболка з малюнком покинутого будинку в передмісті Амстердама. Модно помірне поєднання не поєднуваних елементів, наприклад, класичний костюм і кеди з футболкою.

Мода на джинси

Усе ще модні джинси, але не просто потерті сині або темних відтінків. У нинішньому сезоні – мода на джинси з різнокольоровими вставками з іншої тканини, подвійні або потрійні талії, занижена матня, протерті дірки, безліч кишень і металевих дизайнерських елементів.

Питання модного одягу для дівчат набагато більш складне і комплексне. Для дівчат-підлітків мода особливо різноманітна і не обмежена вузькими тенденціями. Тут величезне поле для прояву індивідуального стилю. У нинішньому сезоні для них – мода на різноманітність, гармонійне самовираження у відповідності з власним стилем. У моді «брендування» джинси блідо-рожевого або бежевого кольору, прикрашені напівкоштовним камінням, узорами і вставками з іншої тканини і металевими вставками. Джинси із заниженим поясом виходять з моди.

Мода для дівчат

Для дівчат також у моді класичний стиль – спідниці та сукні в поєднанні з різноманітним оригінальним трикотажем. Сучасній підростаючій модниці доступно все – і гламурний стиль, максимально практичний і зручний унісекс, спортивний стиль з рожевими і блакитними відтінками у поєднанні з різними величезними пряжками, ремінцями та кросівками.

У моді – як яскраві, так і бліді відтінки. Усілякі камінчики, біжутерія та прикраси, аксесуари, стильні сумочки – все це модно і актуально в модному житті підлітків. Але зайва сексуальність в одязі йде, це вже не модно.

Для дівчат актуальні туфлі на високих підборах і платформі в поєднанні з різними стилями. При цьому каблук не типовий і не прямий, він може мати різні химерні форми різноманітних відтінків з вигинами і декоративними елементами яскравих кольорів.

Модно будуть виглядати великі широкі ремені з оригінальними величезними пряжками на коротких шортах, звужених джинсах і спідницях.

Секрет моди для підлітків полягає в досягненні гармонії – грамотному поєднанні індивідуальних природних даних, стилів і відтінків одягу так, щоб все виглядало, як єдиний ансамбль, і підкреслювало оригінальність.

Експериментуйте, пробуйте різні поєднання відтінків і стилів, розвивайте свій смак. Нинішня мода для підлітків саме така, її суть – у імпровізації та усуненні всіх стереотипів і обмежень, у прагненні до гармонійного вираження своєї індивідуальності. Як казав відомий класик: «Все в людині повинно бути прекрасним: і обличчя, і одяг, і душа, і думки».

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...