• Більше 8 тисяч послідовників Фалуньгун було арештовано в Китаї під час «підготовки» до Олімпіади

  • Лянь Хуа | Велика Епоха
    Неділя, 10 серпня 2008 року
 

З наближенням Олімпійських ігор в Пекіні китайський уряд безперервно посилює репресії послідовників Фалуньгун, проводячи масові арешти, обшуки, стеження. Ще жорстокішим стає ставлення до ув'язнених практикуючих Фалунь Дафа, до яких посилюють тортури і знущання.

Згідно з неповною статистикою Інформаційного центру Фалунь Дафа (ІЦФД), в період з січня по 30 липня у всьому Китаї було заарештовано 8037 послідовників Фалуньгун. Тільки в Пекіні було арештовано 586 людей, троє з яких загинули в ув'язненні.

Згідно з внутрішніми джерелами в Китаї, 19 лютого цього року китайська компартія спустила на місця секретний документ, підписаний центральним политико-законодавчим комітетом, під назвою «Практична робота по забезпеченню стабільності суспільства і безпеки проведення Олімпійських ігор». У цьому документі, який був розісланий у відповідні відділи по всіх провінціях і містах Китаю, мовилося про посилення контролю діяльності іноземних кореспондентів в Китаї, контролю Інтернету і передачі коротких текстових повідомлень sms. У документі також особлива увага приділялася громадянам, що належать до груп осіб «підвищеної уваги, контролю і нападок», серед яких на першому місці знаходяться послідовники Фалуньгун.

Послідовниця Фалуньгун Ху Яньжун померла через 4 дні після арешту

Пані Ху заарештували 1 серпня 2007 р. Поліцейські жорстоко били її електричними палицями. 3 серпня її з сильними черепно-мозковими травмами відправили до лікарні. 5 серпня після двох операцій черепної коробки пані Ху померла.Перед початком Олімпійських ігор організація «Права людини послідовників Фалуньгун» розіслала в міністерства ІС багатьох країн, а також в міжнародні правозахисні організації термінові повідомлення з цими даними і проханням звернути особливу увагу на цю проблему.

Послідовник Фалуньгун Ні Венькуй помер в результаті тортурПан Ні був арештований в 2002 р. і пробув у в'язниці Хунвейсін три роки. Під час ув'язнення його багато раз сильно били і піддавали різним тортурам. Після звільнення він не міг нормально вимовляти слова, його розум став неясним. Його вага з 65 кг зменшилась до 35 кг, і почалися необоротні процеси дистрофії. Він помер 12 листопада 2007 р.

Перед початком Олімпійських ігор, організація «Права людини послідовників Фалуньгун» розіслала в міністерства ІС багатьох країн, а також в міжнародні правозахисні організації термінові повідомлення з цими даними і проханням звернути особливу увагу на цю проблему.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...