• Відкритий лист прем'єр-міністрові Китаю Вень Цзябао з вимогою звільнити адвоката Гао Чжишена

  • П'ятниця, 15 вересня 2006 року
 

15 серпня відомий китайський адвокат і правозахисник Гао Чжишен, зв'язаний і з капюшоном на голові, був викрадений групою невідомих із квартири своєї сестри в провінції Шаньдун.

18 серпня Відділ громадської безпеки Пекіну визнав, що Гао Чжишена попередньо ув’язнено “за підозрою в злочині”. Місцезнаходження викраденого адвоката як і раніше залишається невідомим.

У відкритому листі від 27 серпня прем'єр-міністрові Китаю Вень Цзябао Міжнародне товариство із захисту прав людини вимагає негайно  звільнити адвоката.

Відкритий лист:

Прем'єр-міністрові Китайської Народної Республіки
Вень Цзябао Гоуцзяо Цзунлі 
 
Державна рада
9 Сіхуанчен Геньбейцзе, Пекін 100032
КНР

27 серпня 2006 року

Вельмишановний пан
прем'єр-міністр,

15 серпня в провінції Шаньдун поліцейськими агентами з Пекіна був арештований адвокат Гао Чжишен. Він позбавлений зв'язку із зовнішнім світом і перебуває в невідомому місці. Існує небезпека, що його можуть піддавати  тортурам або жорстокому поводженню.  Його дружина і діти терплять постійні утиски від поліцейських у цивільному, під наглядом яких сім'я перебуває 24 години на добу.

Правозахисник Гао – це людина, якою китайський народ може пишатися. Він великий прихильник правої держави, в якій панує закон. На жаль, в КНР править не закон. Ґрунтуючись на ретельних розслідуваннях, зокрема розслідуванні репресій Фалуньгун, адвокат Гао зміг наочно показати, як китайські органи влади, здійснюючи різні жорстокі вчинки, включаючи тортури і вбивства, порушили китайський закон.

Існує достатня кількість фактів, які доводять справедливість його звинувачень на адресу урядовців у жорстоких злочинах, здійснених стосовно послідовників Фалуньгун. Недавні повідомлення про примусове видаляння органів у живих послідовників Фалуньгун показують, що безпощадність і жорстокість репресій Фалуньгун досягла крайнього ступеня.

Гао Чжишен – один із багатьох правозахисників сучасного Китаю. Той факт, що багато активістів із прав людини виступили і відкрито захищають основоположні права китайських громадян, є знаком того, що недовіра китайського народу до компартії Китаю досягла межі. Те, що капітан Юань Шен під час своєї висадки в Лос-Анджелесі покинув “Китайські Східні авіалінії” і попросив притулку в уряду США, може послужити Вам ще одним об'єктивним сигналом тривоги й приводом не довіряти КПК.

Міжнародне товариство із захисту прав людини дуже стурбоване ситуацією з адвокатом Гао і його сім'єю. Ми просимо Вас негайно:

Звільнити адвоката Гао Чжишена; гарантувати, що Гао і його сім'я не зазнають тортур або жорстокого поводження; гарантувати право Гао на продовження його роботи як адвоката. Ви, будучи прем'єр-міністром Китаю, країни, відомої у минулому своїми високими моральними й етичними нормами, повинні зараз скористатися цим цінним моментом, щоб припинити всю жорстокість і порушення прав людини і відновити колишні цінності китайської культури.

З глибокою пошаною

Ман-Ян Нг
Член правління  Міжнародного товариства із захисту прав людини, Франкфурт, Німеччина

Джерело

The Epoch Times (Велика Епоха)

 

 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...