• П'ятирічна дитина просить звільнити її маму

  • Четвер, 7 вересня 2006 року
 

Напередодні Китайського Нового 2005 року за місячним календарем п'ятирічний Сунь Мінюань стояв на вулиці міста Дехуй у Китаї з плакатом на шиї з проханням – допомогти врятувати його батьків, заарештованих за практику Фалуньгун. В середині липня 2006 року разом із бабусею він намагався відвідати свою маму. Поліція не дозволила їм побачитися.

Його мати, Mа Чуньлі, із північного Сходу Китаю, була арештована в 2004 році за духовну практику Фалуньгун, оголошену поза законом. Тоді вона оголосила голодовку більш ніж на 500 днів, виражаючи протест проти свого арешту. Її чоловік, Сунь Сянь, який також займається Фалуньгун, був засуджений на термін 12 років після того, як його побили і серйозно покалічили.

За повідомленням сайта “Ясна Мудрість”, пані Mа Чуньлі, 35 років, раніше працювала в штаті Управління охороною водних ресурсів міста Дехуй провінції Цзілінь. Після того як в 1997 р. їй поставили діагноз рак грудей, їй удалося вилікуватися, на її думку, лише завдяки заняттям Фалуньгун. В результаті, вся її сім'я стала займатися Фалуньгун.

Після того як Сунь подав уряду прохання про припинення переслідування практикуючих Фалуньгун, за це поліція катувала його різними методами. Жорстоко допитуючи його методом “розтягання тіла в п'яти напрямах”, поліція пошкодила суглоби його ніг.

В результаті того, що він протягом майже місяця був прив'язаний до “ложа смерті” – це інший метод тортур, – у нього обм'якнули м'язи нижче талії. Зараз його утримують у в'язниці Цзілінь серед "старих і непрацездатних". Нікому з членів сім'ї не дозволяють відвідувати його.

До цього поліція викрадала Ма Чуньлі п'ять разів, після тортур вона кілька разів була на межі смерті. 14 грудня 2004 р. її насильно забрав Відділ громадської безпеки й ув'язнив. Коли поліція перевозила її в інше місце, на голову їй надягали чорний мішок.

У центрі ув’язнення Ма Чуньлі довелося пережити побої, тортури на “ложі смерті”, підвішування за наручники. Протестуючи проти тортур і ув’язнення, вона оголосила голодовку на більш ніж 500 днів.

У відповідь на її голодовку поліція насильно розжала їй зуби, вставила їй в стравохід тверду пластмасову трубку і рухала її у різні боки, піддаючи жінку “насильницькому годуванню” (форма тортур). Ці тортури поставили її життя під загрозу, і вона кілька разів потрапляла в камеру для тяжкохворих.

31 жовтня 2005 р., міський суд Дехуей незаконно засудив її до шести років позбавлення волі. Переживаючи, що вона через свою голодовку може померти у будь-який час, як персонал лікарні, так і персонал в'язниці не хотіли б прийняти її. У результаті довелося міському судові розглянути справу, щоб примусити в'язницю прийняти її.

Міська в'язниця Хейцзуйцзи міста Чаньчунь не повідомила сім'ю Mа Чуньлі навіть приблизне місце її перебування. Тоді її матір попросили поклопотатися про Ма в лікарні.

Наприкінці червня тюремна охорона заборонила родичам відвідувати Mа Чуньлі, виправдовуючи це тим, що такий візит вимагає схвалення начальника в'язниці. Усі начальники пішли у відпустку, і нікому було дати дозвіл.

В середині липня цього року бабуся Сунь Мінюаня супроводжувала дитину, яка намагалася зустрінуться з матір'ю. Поліція знов не дозволила їм побачитися.

Жінка-поліцейський сказала їм: "Mа Чуньлі не може ходити. Її можна відвідати тільки в самій в'язниці, а для цього потрібний спеціальний дозвіл". Вони просили допомоги у влади, але почули: "Нікого не немає на місці. Всі відпочивають у Сіньхуаньдао".

Вень Хуа. Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...