• Тест на вагітність – або безробітна

  • Четвер, 31 серпня 2006 року
 

У Китаї росте число компаній, які під час прийому на роботу вимагають від жінок пройти тест на людський хоріонічний гонадотропін (ЛХГ), відомий як тест на вагітність, за допомогою якого можна за аналізом сечі або крові визначити вагітність вже на 10-й день відсутності менструального циклу. Користуючись ЛХГ як інструментом для відбору, працедавці розглядають анкети тільки тих жінок, аналізи яких підтверджують, що вони не вагітні.

Згідно з повідомленням в ”Shanghai Evening Post”, одна компанія в Шанхаї просила дівчину, кандидата на роботу, після того, як вона пройшла співбесіду, пройти і медичне обстеження здоров'я, яке також уключало і ЛХГ-тест. Дівчина і не підозрювала, що це обстеження  включало також тест на вагітність, поки не побачила результати експертизи, із яких було ясно, що вона не вагітна. Відчуваючи себе збентеженою й ображеною, дівчина, недавня випускниця коледжу, звернулася із скаргою у відділ кадрів  компанії. 

Начальник відділу пояснила їй, що були випадки, коли найняті дівчата виявлялися вагітними після того, як були прийняті на роботу в компанію, і їхня вагітність ускладнювала план компанії з укомплектування персоналом. Щоб уникнути таких ситуацій, компанія проводить кадрову політику перевірки на вагітність усіх молодих претенденток на робочі місця.

Доктор з відділу охорони здоров'я лікарні Хуадун, головної лікарні Шанхаю, стверджує, що їхня лікарня проводить медичні обстеження  за місяць у середньому більше ніж 1 000 претендентів на роботу в більш ніж 20 компаній. Серед цих компаній деякі вимагають, щоб обстеження неодмінно включало ЛХГ. Менеджер агентства по кадрах заявив, що один із їхніх клієнтів зажадав, щоб усі новачки-дівчата здавали сечу для тесту на вагітність, і приймалися тільки невагітні жінки. "Вони вважають, що мають право знати фізичний стан своїх працівників", – сказав менеджер.

Реакція урядових посадовців на політику перевірки на вагітність досить неоднозначна. Пан Ши, начальник відділу Шанхайської робочої групи й Бюро соціального забезпечення, сказав, що працедавці дійсно мають право знати фізичний стан своїх службовців, але вважає, що поєднання тесту зі звичайною перевіркою здоров'я є неправильним. Він сказав, що якщо працедавець не обґрунтовує реальні причини вимоги проходження тесту на вагітність, то це  може бути розцінене як дискримінація.

Велика Епоха

 

 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...