• Стара 77-річна жінка засуджена до двох років ув'язнення

  • Вівторок, 20 березня 2007 року
 

Вранці 26 лютого 77-річна Шуан Шуїн була засуджена до двох років ув'язнення і оштрафована на 2 000 юанів ($258,3) районним судом Чунвеня в Пекіні за «псування або знищення суспільної чи приватної власності». За словами родичів, Шуан негайно опротестувала ухвалений їй вирок.

«Слухання справи закінчилося десь о 10 ранку, і моя теща опротестувала ухвалений вирок прямо в залі суду, - сказала Фей Цзумей, невістка Шуан. - Спочатку влада заарештувала мого чоловіка, Хуа Хуйци, а потім і мою тещу. Їхньою головною метою було перешкодити нам подати апеляцію у справі  чоловіка».

Вранці 9 лютого Шуан була арештована місцевою владою у власному будинку у звинуваченні в псуванні суспільної і приватної власності. Шуан помістили в місцевий центр затримання, пізніше її сім'я отримала повістку про її арешт.

 

Будинок цієї сім'ї був насильно знесений місцевою владою в 2002 році, і вони не отримали за це ніякої компенсації. Збираючись звернутися до більш вищих рівнів влади для відшкодування збитку, Хуа розіслав петицію по всій околиці, щоб заручитися підтримкою у своїй справі; проте влада швидко присікла його спроби. Він повторно постраждав від переслідування пекінської влади, яка хотіла примусити його замовкнути.

Під час двох зборів (щорічних зборів вищих законодавчого і політичного дорадчого органів Китаю - Зборів народних представників і Китайської народної політичної консультативної ради) в Пекіні на початку цього року, Хуа і його мати поїхали до муніципальної будівлі Зборів народних представників в Пекіні, щоб розповісти про знесення їхнього будинку, проте вони були поміщені в місцеве міліційне відділення. Шуан і її син були жорстоко побиті міліцією, пізніше Хуа забрали в районний центр затримання в Чаоян, де він знаходиться до цього дня.

Батьки Хуа поїхали апелювати на площу Тянь-Ань-Мень, щоб їхнього сина звільнили. Поліція заявила, що він не утримуватиметься в ув'язненні, якщо був арештований незаконно. Проте вранці 9 лютого, коли батьки Хуа знову вирішили опротестувати арешт їхнього сина, міліція затримала матір Хуа, а його батька відправили назад додому.

Дружина Хуа згадала, що її теща робила все можливе, щоб закликати до справедливого правосуддя стосовно її сина. Зважаючи на  високий кров'яний тиск, захворювання серця, діабет і похилий вік, її сім'я не тільки стурбована станом її здоров'я, тоді як вона знаходиться за гратами, але вони також розгнівані, що їй доведеться відбувати такий термін у в'язниці.

Пекінський правозахисник Ци Чжіюн вважає, що власті зловживають своєю владою, вдаючись до таких нелюдських заходів щодо похилої жінки, яка всього лише шукала справедливості. Він також був обурений тим, як поводилися з членами цієї сім'ї, сказавши, що влада в цій справі зайшла дуже далеко.

Версія англійською

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...