• Моя недавня розмова з головою пекінського відділу Бюро Правосуддя

  • П'ятниця, 3 березня 2006 року
 

Написано на 96-му дні нагляду комуністичного режиму за моєю родиною, і на 8-му дні, з тих пір, як викрали Оуян Сяжун.

23 лютого 2006, після довгого затишшя, пекінське відділення Бюро Правосуддя наказало мені з'явитися до них для обговорення деяких питань. Це був знову Чай Лей, людина, яка знаходить велике задоволення в невдачах інших. Зміст нашої бесіди був наступним:

Чай Лей: Адвокат Гао, ми не бачилися кілька місяців. Ви виглядаєте ще краще, ніж раніше.

Гао: Спасибі. З тих пір як я залишив [комуністичну] партію, душа моя знаходиться в спокої, і життя моє стало менш напруженим. Моє серце сповнене відчуттям справжньої свободи, якого в мене ніколи не було. Ця внутрішня духовна свобода, разом із свободою подорожей, розкрила мені нові грані життя. Останнім часом я дуже багато написав.

Чай Лей: Ви провели самоаналіз вашої поведінки за останні кілька місяців?

Гао: Так, провів. Але це не те, що могло б Вас порадувати. Мої щоденні самоаналізи були записані й опубліковані.

Чай Лей: Ми читали те, що Ви писали. Давайте пройдемо в зал засідань, щоб поговорити з іншими.

З двох боків у зал засідань заходять чотири чоловіки.

Чай Лей: Адвокат Гао, Ваша ліцензія ще не скасована, юридично Ви – усе ще адвокат. Ви просто припинили практику адвоката. З огляду на те, що Ви усе ще адвокат, Ваша поведінка підпорядковується Бюро Правосуддя. Ми маємо повноваження наказати Вам говорити.

Гао: Я не просив Вас про зустріч.

Чай Лей: Адвокат Гао, Ви – розумна людина. В даний час, деякі правозахисники діють поза законом і Конституцією.

(перебиваючи Чай Лея) Гао: Шановний Чай, Ви повинні бути більш конкретні. Хто – та людина, яка порушила Конституцію і закон? Це я?

Чай Лей: Те, що я сказав, стосувалося деяких адвокатів. Я не вказував безпосередньо на Вас.

Гао: Шановний Чай, Ви робите помилку. Ви повинні говорити безпосередньо з ними. Я не той, з ким у Вас проблеми. Якщо Ви маєте проблеми з іншими повіреними, Ви повинні говорити безпосередньо з ними. Ваші питання мене не стосуються.

Чай Лей: Ви – кмітлива людина. Людина про яку я говорю – Ви. Ви повинні розуміти це.

Гао: Спасибі за Ваші похвали. Будь-яка бесіда між мною і Вами, як урядовим чиновником, – питання суспільного звіту. Чому Ви продовжуєте грати питаннями в кішки-мишки? Ви говорите, що я порушив Конституцію і закон. Дозвольте мені запитати Вас: у нашій сьогоднішній бесіді, Ви представляєте Комуністичну партію Китаю, чи пекінське відділення Бюро Правосуддя?

Чай Лей: Звичайно ж, я представляю пекінське відділення Бюро Правосуддя.

Гао: Шановний Чай, Ви знову робите серйозну помилку. Як представника Бюро Правосуддя, Ваше єдине повноваження полягає у визначенні, чи коректна моя поведінка як адвоката в рамках керівних принципів бюро. Якщо я дійсно порушив Конституцію і закон, чи навіть якщо я порушив китайське карне право, то тільки відомства відповідальні за дотримання тих законів повинні мати зі мною справу . Ви перевищуєте Ваші повноваження як урядового чиновника. Якщо урядовий чиновник перевищує свої повноваження, то це є порушенням Конституції і закону.

Чай Лей: Я хочу бути з Вами відвертим. Ви цілком усвідомлюєте те, що зараз робите? Ви цілком розумієте наслідки Ваших недавніх дій і Ваших відповідей тут сьогодні?

Гао: Шановний Чай, Ви знову робите дурну помилку. Ви погрожуєте мені. Китайська Комуністична партія вже намагалася погрожувати і залякувати мене і мою родину. Є майже 100 спеціальних агентів КПК, які щодня продовжують турбувати мене і мою родину. Вони істерично, мерзенно і ганебно діяли таким чином протягом майже 100 днів, 24 години на добу. Їхні зусилля марні, вони навіть не лякають мою дитину. Чому ж Ви вирішили, що Ваші слова сьогодні мене залякають? Саме Ваші дії і Ваші слова тут сьогодні виходять за межі керівних принципів Конституції і закону.

Чай Лей: Ви будете покарані за те, що не захотіли співробітничати.

Гао: Знову, Ви говорите нісенітницю. Ми чекали Ваших так званих перебудов і вдосконалень. Дотепер, Ви не зробили ніяких змін або вдосконалень. Де - ваші вдосконалення?

Чай Лей: Ви ще не відповіли на це питання самостійно? Якби Ви йшли назустріч відповідаючи на мої запитання, все пішло б на краще для Вас і Вашої родини.

Гао: Чай Лей. будь ласка, пам'ятайте, ми живемо в незвичайний час. Наша сьогоднішня бесіда – результат поточної ситуації. Я не чекаю ніякого вироку Бюро Правосуддя. Ваше єдине реальне занепокоєння – Ваше становище. Але моє життя і дії, які я вирішив розпочати, засновані на більш високих принципах.

Чай Лей: Добре, чи хочете Ви ще що-небудь сказати?

Гао: Є слова, щоб говорити щодня, але сьогодні Ви наказали мені прибути на цю бесіду. Я не просив у Вас аудієнції. Більше мені нічого Вам сказати.

Чай Лей: Добре, давайте закінчімо нашу бесіду.

Бесіда закінчилася, і ми розійшлися.

Написано 23 лютого 2006, у моєму пекінському будинку, оточеному переодягненими агентами і головорізами.

Від редактора: У день, коли адвокату Гао наказали з'явитися в Бюро Правосуддя, він отримав велику кількість телефонних дзвінків зі словами підтримки. Він сказав: "Найбільше я повинен подякувати китайцям із різних країн, які висловили занепокоєння здоров'ям і безпекою членів моєї родини і мене. Телефон дзвонив безперервно. Я хочу подякувати усім цим добрим людям. Я не припиняв відповідати на телефонні дзвінки протягом цілого дня. Багато людей телефонували аби сказати, що вони вже дзвонили в Бюро Правосуддя. Я хочу подякувати їм за їхню хоробрість і можу тільки сподіватися, що їхні дзвінки дійсно допоможуть змінити це суспільство на краще".

Щодо занепокоєння деяких людей стосовно того, що Гао Чжишен буде арештований, Гао сказав: "Небезпечні випадки завжди трапляються, їх не треба боятися. Якщо я не буду боятися, то нічого поганого не станеться. Я не боюся КПК".

Гао Чжішен. Спеціально для Великої Епохи

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...