• Заява про самоспалення (у Китаї) – фікція? Будівельники стверджують, що вони цього не бачили

  • Понеділок, 14 листопада 2005 року
 

ПЕКІН - Тоді як державна преса опублікувала коротку замітку, в якій стверджується, що послідовники Фалуньгун підпалили себе - робітники з місця події на вулиці Наньчан в Пекіні говорять, що вони нічого подібного не бачили. Активісти з прав людини в Пекіні заявили, що дуже маловірогідно, щоб послідовники Фалуньгун зробили щось подібне.

Подія дуже схожа на широко висвітлений в пресі і надалі спростований інцидент самоспалення, що нібито відбувся в січні 2001года на площі Тянь-Ань-Мень. Державні ЗМІ спочатку повідомили, що послідовники Фалуньгун підпалили себе. Проте, ретельний перегляд репортажу про інцидент привів аналітиків до висновку, що це було інсценування, і що одна жінка померла від удару поліцейського важким предметом, а не від опіків; і що ці люди зовсім не були послідовниками Фалуньгун.

Стаття "Вчора жінка спалила себе на вулиці Наньчан" говорить: "Вчора, близько 9:00 вечора, на південно-східному кінці вулиці Наньчан жінка підпалила себе. Коли про це дізнався поліцейський, він кинувся рятувати її життя. Жінку терміново відправили до лікарні, але врятувати її так і не вдалося, вона померла в лікарні. За доказами з місця інциденту і попереднім розслідуванням, а також за повідомленнями місцевих жителів - жінка була послідовницею Фалуньгун Лі Сяоїн з міста Шицзячжуань, провінції Хебей. Відповідні розслідування все ще тривають".

Вулиця Наньчан - 5 метрів завширшки з дуже небагатьма пішоходами. Тільки автобус 5-го маршруту проїжджає цією вулицею. Пройшовши 200-300 метрів вперед, виходиш на площу Тянь-Ань-Мень, ще через 500-600 метрів – до Брами Сіньхуа Чжуннанхай - головної будівлі Комуністичної партії Китаю (КПК).

У південній частині вулиці Наньчан на десятки метрів розгорнені будівельні роботи і останнім часом там постійно працювали робітники. Коли декількох з них запитали, чи чули вони про недавнє самоспалення в цьому районі, всі вони відповіли: "Ні".

Чому не на площі Тянь-Ань-Мень?

У Пекіні існує досить велика мандрівна спільнота, що складається з людей, які приїхали в столицю, щоб апелювати проти несправедливих дій, застосованих до них. Згідно думок людей, що приїхали для апеляції, здійснювати самоспалення в не дуже людному місці - не зовсім логічно. Якби жінка, яка нібито себе підпалила, пройшла трохи далі, то опинилася б на місці, яке привертає світову увагу. Чом би не протестувати проти якоїсь заподіяної до неї несправедливості в тому місці?

Нещодавно стали з'являтися повідомлення про самоспалення на площі Тянь-Ань-Мень. 2-го листопада четверо з провінції Цзянсу облили себе бензином і підпалили. Їх забрали в місцеве відділяння поліції.

3-го листопада приводом для демонстрації численної кількості людей і їх походу до Брами Сіньхуа стала смерть колишнього китайського президента Жун Іженя. Внаслідок цього, в районі площі Тянь-Ань-Мень, зібралося безліч поліцейських. Зі слів одного з них, всіх поліцейських з Управління Державної Безпеки округу Сичен відправили чергувати на площу Тянь-Ань-Мень. Цей поліцейський також повідомив, що в районі Сичен мало бути місце самопідпалу, але деталі не відомі.

Пекінський активіст з прав людини, чиє ім'я тримається у секреті, щоб захистити його або її від репресій, сказав: "Тепер, коли погода стала холодніша, людям ніде жити і нічого їсти. Багатьох з них довела до самоспалення держава. Але послідовники Фалуньгун ніколи не вдадуться до самогубства. Вони винесли так багато мук, і не дивлячись на це, все ж таки продовжують жити і пропонувати допомогу іншим - хіба можуть вони підпалити себе?"

У той час, коли готувалася ця стаття, репортеру не вдалося зв'язатися з пекінською газетою "Дейлі Ньюс" або з відділянням поліції Фую, щоб одержати інформацію по справі інциденту самоспалення.

Нова хвиля репресій


Інтернет-автор Оуян Фей підкреслив в своїй статті на вебсайті Мінхуей, що за повідомленням про цей випадок "самоспалення" стоїть вельми явний намір КПК - вона бажає впровадити нову хвилю репресій.

У статті відмічено, що в 2005році Цзен Цинхун і Ло Гань почали новий етап масових арештів послідовників Фалуньгун. Повідомлення про смерть в результаті жорстокого поводження продовжували рости, і багато надзвичайно серйозних випадків тортур були оприлюднені.

Так, пані Гао Жунжун з Шеньяна, яка практикує Фалуньгун, була по-звірячому скалічена після тривалих ударів електричними палицями, внаслідок чого померла. Поліція з трудового табору Масаньцзя використовувала струм електричних палиць, щоб серйозно покалічити груди Ван Юйцзе.

Репресії, що загострюються, задають тон повідомленню від 3-го листопада 2005 року про самоспалення жінки на вулиці Наньчан, опублікованому в підконтрольній КПК газеті. Не дивлячись на те, що в повідомленні стверджувалося, що ведеться розслідування - негайно було заявлено, що жінка, яка підпалила себе, є послідовницею Фалуньгун.

У статті пана Фей також наголошується, що на початку 2001 року Цзянь Цземінь, Цзен Цинхун і Ло Гань інсценували інцидент "самоспалення" послідовників Фалуньгун на площі Тянь-Ань-Мень. При сповільненому перегляді відеозапису, показаному на державному телебаченні, стає очевидним, що пані Лю Чаньлін, яка за заявою нібито померла в результаті самоспалення, був завданий удар тупим предметом одним з поліцейських на місці події. Не дивлячись на ряд "спеціальних інтерв'ю", що пізніше транслюються КПК, щоб виправити помилку, КПК ніколи не наважилася спростувати той факт, що Лю була забита до смерті.

Чжао Цзифа. Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...