• Компартія Китаю відновлює Статтю 23, щоб зупинити поширення «Дев'яти Коментарів»

  • Вівторок, 20 вересня 2005 року
 

Розмах кампанії виходу з рядів КПК, нарешті, змусив КПК висловитися.

Стаття 23 з Основного Закону Гонконгу, яка вважається мешканцями Гонконгу, як дуже небезпечний закон, була відхилена завдяки демонстрації 500 000 гонконців у центрі Гонконгу 1-го липня 2003 р., і процес її ухвалення був відкладений.

Але нещодавно офіційна газета КПК у Гонконгу ще раз надрукувала Статтю 23, щоб погрожувати Фалуньгун і Великій Епосі у Гонконгу й запобігти поширенню інформації про кампанію туйдан (Tuidang кампанія «виходу із КПК») з Гонконгу на материк Китаю. (Стаття 23 була запропонована КПК, її ухвалення дало б КПК можливість позбавити базових прав будь-яку обрану групу, фактично, знищуючи свободу слова в Гонконгу).

Веньвейпо (Wenweipo), рупор КПК у Гонконгу, 9-го серпня опублікував статтю, яка нападає на практикуючих Фалуньгун Гонконгу. Вперше у статті згадувалося про ефект кампанії туйдан на материковому Китаї й про вплив новин Цзюпін («Дев'ять Коментарів про Комуністичну партію») і кампанії туйдан, проведеною Великою Епохою у Гонконгу.

У статті стверджувалось, що Велика Епоха й практикуючі Фалуньгун могли вплинути на "мільйони людей на материку, які приїжджають у Гонконг як туристи або відвідати родини, і сотні тисяч мешканців Гонконгу, що часто подорожують між материком і Гонконгом і через вищезгаданих людей впливати на материковий Китай..."

У статті стверджується, що інформація й діяльність Цзюпін і туйдан повинні класифікуватися як "антикитайські й ті, що порушують спокій Гонконгу", і знову торкалася теми Статті 23. У статті говориться: "Це найважливіша для нас юридична підстава, щоб обмежити у Гонконгу антикитайські дії й дії, що порушують спокій Гонконгу".

Мешканці Гонконгу думають, що КПК ще раз спробує залякати уряд Гонконгу з питання про Статтю 23. Виконавчий редактор гонконгського журналу Опен, Цай Юнмэй, описала цю статтю як "типову статтю культури КПК", яку використовують для того, щоб "залучати й звинувачувати". Вона вважає, що стаття також підняла іншу проблему того, що КПК могла почати іншу кампанію проти закордонних практикуючих Фалуньгун, і люди повинні бути дуже пильними у зв'язку із цим. Вона також вважає, що нова кампанія - це реакція на Дев'ять Коментарів і кампанію виходу з рядів КПК, викликану Дев'ятьома Коментарями.

Це змінилося 7-го липня 2005 р., коли заступник міністра Відділу організації Центрального комітету КПК Чи Цзінтянь (Li Jingtian) прокоментував на китайській прес-конференції Прес-центру Держдепартаменту, що "новини про тисячі членів партії, що виходять із КПК, були підроблені кимось зі схованими намірами, щоб обдурити китайців, які протягом довгого часу жили за кордоном". У той же день число людей, які вийшли з партії через вебсайт «Туйдан» від Великої Епохи перевищило 2.8 мільйона.

Ця нова спроба залякати уряд Гонконгу, використовуючи Статтю 23, ясно показує занепокоєння КПК із приводу можливості поширення Дев'яти Коментарів і туйдан з Гонконгу в материковий Китай.

У Сюеер і Лі Чженьсян, Велика Епоха
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...