• Матері жертв подій на площі Тяньаньмень написали офіційну вимогу про компенсацію збитків

  • Середа, 14 червня 2006 року
 

Сім'ї жертв бійні на площі Тяньаньмень повторно виразили свою вимогу про компенсацію

За день до 17-ої річниці подій на площі Тяньаньмень, матері жертв* подій на площі Тяньаньмень заявили про те, що вони досі вимагають компенсації від комуністичного режиму Китаю за смерть їх родичів, убитих 4 червня 1989 року.

Виступаюча від імені цих матерів Дін Цзилінь опублікувала повідомлення «З нашою вірою і думками відзначаючи сімнадцяту річницю руху 4 червня» через Організацію з захисту прав людини в Китаї (ОЗЗЧК).

Багато з тих, хто стали інвалідами після бійні і 126 родичів жертв, включаючи Дын Цзилінь, підписали сумісну петицію. У ній матері жертв надали інформацію про 186 офіційно підтверджених смертей і більше 70 випадків інвалідності жертв подій на площі Тяньаньмень, проте вважається, що загальна кількість жертв набагато більша.

У петиції приводився повторний заклик матерів жертв до того, щоб комуністичний режим Китаю зізнався в злочинах на площі Тяньаньмень і компенсував родичам жертв їх страждання. У повідомленні повторювалася позиція матерів, прийнята ними два роки тому: «Скажіть правду, щоб ніколи не забувати, здійсніть правосуддя і проявіть свою совість».

У повідомленні передбачалося, щоб спочатку були вирішені проблеми з основними правами жертв до того, як буде вжито законодавчих заходів, а потім суд вирішуватиме питання про бійню на площі Тяньаньмень. Матері жертв висунули вимогу про те, щоб спочатку були покарані чиновники, які контролювали родичів жертв і перешкоджали письмовим заявам уряду на згадку про загиблих.

Матері загиблих в подіях 4 червня сказали, що два головних їх принципи – це «не дозволяти богохулити над тими, хто став жертвою подій на площі Тяньаньмень, і не дозволяти чорнити честь і гідність жертв», «не дозволяти юридичному процесу ігнорувати населення і окремих осіб».

ОЗЗЧК закликала міжнародне співтовариство і людей усередині Китаю підтримати матерів жертв. Вона також зажадала від китайського комуністичного режиму зупинити порушення прав родичів жертв подій на площі Тяньаньмень, а також обнародувати повний список жертв і становище людей, які досі знаходяться у в'язниці.

ОЗЗЧК зажадала від китайського комуністичного режиму розглянути прохання матерів жертв про компенсацію, а також провести законне судове розслідування. * Матері жертв подій на площі Тяньаньмень – організація, яка насамперед, включає тих китайських матерів, які втратили своїх синів, чоловіків або інших родичів під час бійні на площі Тяньаньмень у 1989 році. Ця група жінок, очолювана пані Дін Цзилінь, провела широкомасштабну кампанію по збору підписів під документом про порушення прав людини, щоб допомогти забутим і постраждалим, а також відновити справедливість.

Рух Матерів жертв подій на площі Тяньаньмень з Гонконгу приєднався до гонконгського параду в пам'ять жертв бійні на площі Тяньаньмень, 17-ої річниці подій 4 червня 1989 року.

 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...