• У найбільшому в світі заповіднику панд в Китаї після землетрусу вдалося врятувати тільки половину тварин

  • Лянь Хуа | Велика Епоха
    Неділя, 18 травня 2008 року
 

У селі Чабін через безперервні підземні поштовхи, нависла небезпека повені. Медики попереджають про небезпеку виникнення епідемій через трупи, що розкладаються. Від землетрусу постраждав найбільший у світі заповідник панд, у якому вдалося врятувати тільки 40 тварин. Сотні тисяч чоловік живуть під відкритим небом, включаючи і понад 16 тис. ув'язнених.

17 травня інформаційний сайт «Мінбао» повідомив про те, що через безперервні підземні поштовхи, рівень води в озері, розташованому в селі Чабін повіту Бейчуань провінції Сичуань піднімається з великою швидкістю і у будь-який час може початися сильна повінь. У повідомленні також мовиться, що наразі жителі села, які залишилися в живих, щоб уникнути навислого над ними нового лиха, перемістилися на підвищення. 46 чоловік із них важко поранені та потребують термінової медичної допомоги.

Співробітник центру надання першої допомоги пекінського відділення Червоного хреста 16 травня повідомив, що на сьогодні вірогідність витягнути з-під уламків будівель живих людей складає 1%. Він також сказав, що вже вчора врятованих живих людей було вкрай мало, а сьогодні їх не було взагалі. Чим більше проходить часу з моменту землетрусу, тим вірогідність того, що всі люди, які залишилися під руїнами, мертві. Цей співробітник також відзначив, що в районах лиха починається спекотна погода і це може ще більше посилити ситуацію. Він також сказав, що трупи вже починають розкладатися і що якщо тіла людей, які витягують з-під уламків, закопати неглибоко, то через їхню велику кількість може початися зараження природних джерел води і підземних вод, що у свою чергу може привести до масових епідемій. Зокрема він сказав: «Зараз одним із першочергових завдань рятувальних бригад також є поховання загиблих, щоб запобігти виникненню епідемій».

Китайські ЗМІ також повідомили, що в найбільшому в світі заповіднику панд - «Волун», з 86 панд, які знаходились там, вдалося врятувати тільки 40.

За інформацією агентства Сіньхуа від 16 травня, в провінції Сичуань сильно постраждало декілька десятків кв. км. землі, зайнятих під в'язниці і виправні табори. На сьогодні понад 16 тисяч ув'язнених нікуди не розподілені і живуть просто неба.

Китайський сайт «Женьмінь» опублікував інформацію про те, що в містах Меньян і Цзянью провінції Сичуань близько 870 тис. чоловік залишилися без притулку і живуть на вулицях і на полях. У них сильно не вистачає наметів і продовольства.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...