• Китайська компартія приховала від людей попередження про землетрус

  • Неділя, 18 травня 2008 року
 

Після обіду 12 травня у повіті Веньчуань, бідному гірському районі провінції Сичуань, стався землетрус силою  7,8 балів. Але за чотири дні до цього місцева влада розпорядилася присікти «чутки про землетрус».

За даними, які були отримані до ранку 13 травня, від землетрусу загинуло 10 000 чоловік в його безпосередній зоні, і, щонайменше, 180 чоловік у сусідніх провінціях Ганьсу і Шеньсі. Поштовхи відчувалися за тисячі кілометрів від епіцентра - в Пекіні, Шанхаї, Бангкоку.

За десять днів до цього деякі жителі провінції Сичуань дзвонили в місцеве сейсмологічне бюро провінції, щоб перевірити «чутки» про землетрус, що наближається.

Бюро заперечувало можливість землетрусу, і 9 травня опублікувало повідомлення на офіційному сайті провінції, в якому засуджувалися ці «чутки».

Крім того, багато китайських блоггерів кажуть, що комуністичний режим, навмисно приховав інформацію про землетрус заради підтримки соціальної стабільності.Попередження учених в Інтернеті

Один із блоггерів, у якого, за його словами, родич працює у сейсмологічному бюро провінції, сказав: «Навіть коли з'явилися ознаки, що вказували на землетрус, сейсмологічне бюро провінції Сичуань продовжувало приховувати цю інформацію, не піклуючись про життя людей. Мій дядько подзвонив мені і дуже схвильовано розповів про ознаки землетрусу, що наближається, але бюро не дозволило обнародувати цю інформацію, підкресливши важливість підтримки стабільності перед Олімпійськими Іграми і недопущення паніки серед населення».

Крім цього, новини почали розповсюджуватися в Інтернеті вже 7 травня, коли співробітник геологічного управління помістив повідомлення, яке провіщало великий землетрус біля м. Ухань провінції Сичуань. Цей співробітник опублікував і діаграми приладів, що вказували на місце і час землетрусу.

Нижче наводиться переклад тексту його повідомлення:

"У Китаї станеться землетрус 12 травня 2008 р.

Я - геолог. Згідно з інформацією, яка є у мене і отримана від іноземних колег, 12 травня у Китаї станеться землетрус. Імовірне місце - провінції Сичуань і Хубей, хоча поштовхи можуть відчуватися по всьому Китаю.

Мій прогноз не може бути обнародуваний відкрито, тому що немає реальних доказів, і це може викликати паніку. Я з м. Ухань, згідно з моїм прогнозом землетрус станеться неподалік від Уханя. Сподіваюся, мої земляки з Уханя попередять своїх родичів та друзів, щоб вони були готові".

Влада провінції Сичуань не вжила ніяких заходів, щоб пом'якшити наслідки сейсмологічної катастрофи. 12 травня, коли землетрус щойно стався, китайське телебачення CCTV, що знаходиться під контролем уряду, під час вечірніх новин повідомило, що міністерство громадської безпеки випустило нове термінове повідомлення.

У повідомленні мовилося, що проти чуток, які розповсюджуються, створюють хвилювання, будуть вжиті найжорсткіші заходи. Гу Юньсін, заступник директора пекінського сейсмологічного бюро заявив, що в найближчому майбутньому в Пекіні не очікується ніяких землетрусів, і такі твердження є чутками (на цей момент, не з'являлося наукових прогнозів про сейсмологічну активність у районі Пекіна).Повний текст повідомлення керівництва провінції Сичуань від 9 травня:

"Відділ прогнозу землетрусів сейсмологічного бюро Аначжоу успішно розсіяв чутки.

3 травня о 20:00 у відділ із прогнозуванняю землетрусів сейсмологічного бюро Аначжоу поступив дзвінок, у якому питали, чи правда те, що місцеві чиновники закликають жителів залишатися поза будинками, оскільки в м. Суомо повіту Маеркун очікується землетрус?

Після цього дзвінка керівництво повіту негайно звернулося в сейсмологічне бюро повіту Маеркун, щоб виявити джерело цих чуток, усунути його, пояснити справжню ситуацію і запобігти розповсюдженню цих чуток надалі. Після отримання повідомлення, бюро в Маеркун негайно зв'язалося із керівництвом м. Суомо і проінструктувало їх.

Керівництво повіту незабаром розслідувало джерело і з'ясувало, що воно був викликане телепередачею, присвяченою запобіганню геологічному лиху, люди і місцеві чиновники помилково зрозуміли «геологічне лихо» як «землетрус".

Це офіційне повідомлення бюро Аначжоу і чиновників інших повітів і сіл притупило стурбованість сільських жителів, внаслідок чого не було вжито ніяких заходів для гарантування безпеки людей.

Сайлан Форд. Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...