• Економічний збиток від землетрусу в Китаї становить більше $70 млрд

  • Лянь Хуа | Велика Епоха
    Четвер, 22 травня 2008 року
 
За офіційними даними китайського уряду, від землетрусу в провінції Сичуані постраждало близько 14 тис. підприємств, промисловий збиток, за попередніми оцінками, становить $9,5 млрд. Але за оцінками інших фахівців, прямий економічний збиток від землетрусу становить близько $71 млрд.

У міру того, як поступово виясняється ситуація в провінції Сичуані, що постраждала від сильного землетрусу, китайські та західні економісти вже починають підраховувати завданий економічний збиток. Проте остаточні цифри поки що називати рано.

За даними на 12 годину 21 травня, в результаті землетрусу з епіцентром у м. Веньчуань провінції Сичуані, загинули 41 353 людини; поранено 274 683 людини; 32 666 чоловік уважаються зниклими без вісті.

За оцінками китайських офіційних відомств від землетрусу серйозно постраждало близько 14 тис. великих підприємств. Дрібних приватних компаній постраждало в багато разів більше цієї кількості.

За даними звіту американського інвестбанка Jpmorgan Chase & Co., економічний збиток від землетрусу в провінції Сичуані набагато перевищив збиток від сильних снігопадів, які обрушилися на південні та центральні райони Китаю на початку року, і який становив $21,6 млрд.

Фахівці китайської фінансової компанії SOUTHWEST SECURITIES COMPANY припускають, що загальний економічний збиток від землетрусу коливається в межах від 15 до 27 млрд доларів США. Вони також уважають, що через завданий великий економічний збиток протягом 2 - 4 кварталів темпи загального зростання економіки країни, можливо, зменшаться на 0,15 - 0,2%.

Проте за підрахунками доктора економічних наук, автора кількох книг з економіки професора Лю Чженшаня, сума економічного збитку від землетрусу становить $75 млрд, що в 2,5 разу більше, ніж збиток від снігопадів на початку року.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...