• Батьки загиблих від землетрусу дітей вважають, що діти загинули не від стихійного лиха (фотоогляд)

  • Лянь Хуа | Велика Епоха
    П'ятниця, 23 травня 2008 року
 
Близько 300 батьків, діти яких загинули внаслідок землетрусу, 21 травня прийшли до відділу народної освіти вимагати від чиновників пояснень, чому будівлі шкіл виявилися такими крихкими. Для їх утихомирення було направлено декілька сотень міліціонерів.

Як повідомила японська газета YOMIURI ONLINE, близько 9 години ранку 21 травня, домовившись один із одним по мобільних телефонах, близько 300 батьків м. Дуцзянянь, діти яких загинули внаслідок землетрусу, пішли до намету тимчасового офісу місцевого відділу народної освіти. Дорогою, коли кореспонденти ставили їм запитання, вони голосно лаялися, кажучи, що у всьому винні чиновники, які за хабарі економили на будматеріалах, тому школи розсипалися, як карткові будиночки.

Прийшовши до намету чиновників цього відділу, який розташувався в одній із уцілілих шкіл, вони зажадали, щоб ті провели ретельне розслідування і розповіли їм, чому будівлі шкіл виявилися такими крихкими. До них вийшов заступник начальника відділу, вони оточили його і почали допитуватися: «Після землетрусу пройшло вже 10 днів, чому нам досі нічого не відповіли на наші вимоги?» Деякі батьки не стрималися від гніву і завалили намет, в якому розташовувався офіс відділу.

До них вибіг один із чиновників місцевої влади і почав умовляти їх зупинитися, кажучи: «Будь ласка вірте комуністичній партії». Але у відповідь йому летіли лайки і прокляття роззлючених батьків.

Врешті-решт влада направила до місця події декілька сотень міліціонерів, які спочатку розігнали всіх іноземних кореспондентів, а потім почали втихомирювати батьків, які розбушувалися. Наразі не відомо чи був хтось арештований.

Уже впродовж декількох днів поспіль батьки загиблих дітей м. Дуцзянянь щодня вимагають від влади провести розслідування, знайти і покарати винних чиновників і тих, хто безпосередньо керував будівництвом шкіл.

Китайський уряд пообіцяв, що неодмінно не залишить це без уваги, проте багато батьків загиблих дітей кажуть, що цього не досить. Вони вимагають, щоб влада офіційно визнала, що їхні діти загинули не від стихійного лиха, яке «раптово обрушилося».

Коли 12 травня стався головний підземний поштовх, у м. Дуцзянянь розвалилося багато шкіл, проте будинки навколо них постраждали не дуже сильно.

Кореспондент Wall Street Journal, який побував у районах, що постраждали від землетрусу, повідомив, що коли він на машині їхав у селище Уфу неподалік від м. Ченду провінції Сичуань, уздовж дороги він бачив багато написів такого змісту: «Діти померли не від природного катаклізму», «Коли карає Небо, то цього не уникнути, але коли це робиться штучно, то це дуже злий вчинок», «Ми вимагаємо, щоб відновили справедливість щодо безневинних загиблих дітей».

Цей кореспондент також розповів, що коли він під'їхав до однієї із розвалених шкіл в селищі Уфу, в одну мить близько ста чоловік стали з обох боків дороги, якою він ішов. У руках вони тримали фотографії своїх загиблих дітей. Вони підходили до нього, і плачучи, розповідали кожен свою історію.

«Мені було дуже важко на душі, коли я слухав їх, адже у мене самого вдома маленька донька. У якусь мить я підняв очі і побачив, що всі вони стали навколішки, тільки один я залишився стояти. Вони стояли навколішки і голосно плакали навзрид. Я підходив до них, намагався утішити і вмовляв їх встати», - розповів кореспондент.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...