• Китай перетворюється в країну 'тропічних' злив

  • Середа, 3 вересня 2008 року
 
По всьому Китаю в багатьох провінціях за останні місяці безперестанку йдуть зливи. Часом норма опадів перевищує 150 мм.

Так, з 20 по 22 серпня на півдні й південно-сході східної китайської провінції Шаньдун ішли сильні зливи. Кількість опадів налічувалась від 50 до 99 мм, а в окремих районах - від 102 до 202 мм.

При цьому всі 35 великі й середні водоймища переповнені й вода, переливаючись через край, створює повені. Величезна повінь відбулася у м. Вейфан, - там, у місцевому водоймищі Сяшань, вода виходила з берегів у кількості 100 кубометрів на секунду, - повідомляє Центральне агентство новин з посиланням на китайські офіційні ЗМІ.

Відзначимо, що Китай усе більше нагадує країну тропічних злив. Особливо трагічно це впливає на Олімпійські ігри. Так, 21 серпня через дощ були перенесені змагання з велоспорту BMX. Як повідомили організатори, півфінали, що повинні були початися рано вранці 21 серпня, перенесені на середину дня.

А 20 серпня раптово сильна злива залила повіт Сяхе провінції Гансу. Через свавілля стихії відбулися каменепади й сходження сіл. Також у неділлю, 10 серпня, сильна злива у Пекіні зірвала плани організаторів Олімпійських ігор, через що були скасовані змаганням просто неба, зокрема з тенісу на корті.

Раніше, в липні, близько 500 тис. чоловік постраждали від повені, викликаної зливою, у західній частині південної китайської провінції Хунань, а в провінції Хубей в результаті сильної зливи й зсувів 10 чоловік загинули, 2 -  вважаються зниклими без вісті.

Ще раніше, як згадувала «Велика Епоха», у дев'ятьох південних китайських провінціях від сильних дощів загинуло 55 чоловік. Усього ж від непогоди тільки в цих провінціях постраждало близько 17 млн. чоловік.

Невгамовні зливи нанесли великий економічнй й екологічний збиток. Зіпсовано 860,5 тис. га орних земель, з них на 90 тис. 200  га повністю знищені всі посіви. Зруйновано 45 тис. будинків, 14 100 будинків пошкоджено, економічний збиток становить $1,5 млрд.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...