• Адвокат, котрий виграв суд по Бандері, збирається позбавити звання Героя Шухевича

  • Epoch Тіmes Україна | Велика Епоха
    Понеділок, 5 квітня 2010 року
Адвокат Володимир Оленцевич, який виграв суд про скасування указу про присвоєння звання Героя України Степанові Бандері, вже готує подібний позов про героїзацію командира УПА Романа Шухевича.

Адвокат Володимир Оленцевич, котрий виграв суд про позбавлення звання Героя України Степана Бандери, збирається подати позов на указ про присвоєння звання Героя Роману Шухевичу.

Звання Героя України головному командирові Української повстанської армії Роману Шухевичу присвоїв Віктор Ющенко своїм указом у жовтні 2007 року, сообщает ТСН.

Тоді це рішення викликало неоднозначну реакцію в суспільстві, так само, як і цьогорічний указ про героїзацію Степана Бандери.

2 квітня Донецький окружний суд визнав незаконним і скасував указ екс-президента Віктора Ющенка про присвоєння лідеру ОУН Степану Бандері звання Героя України.

Оленцевич побудував позов на тому, що указ Ющенка про присвоєння Бандері звання Героя України був виданий з порушенням норм у зв'язку з тим, що Бандера ніколи не був громадянином України.

"Коли я побачив указ і текст указу, для мене цілком очевидно було те, що він не громадянин України. Я просто хотів слідувати закону. Суд прийняв мою точку зору", - розповів адвокат.

Адвокат Степана Бандери - онука і тезки лідера ОУН - наполягає на тому, що Бандеру можна вважати громадянином України, оскільки той сам є автором Акту проголошення Української держави у 1941 році у Львові. І громадян тієї держави слід також вважати громадянами України.

Прибічники Бандери говорять, що використовуючи аргументи суду, так само можна скасувати і звання героїв, наприклад, для пожежників, що загинули внаслідок ліквідації на Чорнобильській АЕС, і які також не дожили до 1991 року. Або ж героям Великої Вітчизняної війни. Адвокат Оленцевич погоджується, справді, формально і ті укази були незаконними, але до суду навряд чи хтось подасть.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...