ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Продукти з ГМО відтепер маркуватимуть

Велика Епоха
Кабінет міністрів оприлюднив постанову «Про затвердження порядку етикетування харчових продуктів, які містять генетично модифіковані організми або вироблені з їх використанням та вводяться в обіг» №468 від 13 травня.

Відповідно до постанови, з 1 липня 2009 року харчові продукти зі вмістом генетично модифікованих організмів (ГМО) або виготовлені з використанням ГМО підлягають обов’язковому маркуванню, якщо вміст ГМО в самому продукті або сировині для нього перевищує 0,1%.

У випадку відсутності ГМО в продукті або їх вмісті в меншому, ніж зазначено, розмірі, може бути використане маркування «без ГМО», однак така інформація підлягає перевірці Держспоживстандартом.

Відповідно до постанови, харчові продукти, зі вмістом ГМО або виготовлені з їхнім використанням і введені в обіг в Україні без маркування, підлягають вилученню з обігу.

Нагадаємо, що генетично модифікований організм (ГМО) — живий організм, генотип якого був штучно змінений за допомогою методів генної інженерії. Такі зміни, як правило, здійснюються в наукових або господарчих цілях.