• Контррозвідка запобігла великому теракту в центрі Києва — СБУ

  • Євген Любарський | Велика Епоха
    П'ятниця, 19 грудня 2014 року
Контррозвідка СБУ зірвала спробу вчинити на Майдані Незалежності у Києві теракт, що міг призвести до масових жертв. Про це заявив у своєму фейсбуці радник голови СБУ Маркіян Лубківський. 

В ході спецоперації контррозвідки затримано диверсантку, яка за завданням іноземної спецслужби доставила з Луганська до столиці України потужний вибуховий пристрій і повинна була залишити його в означеному місці.

«Тридцятирічна мешканка Луганщини потрапила в поле зору контррозвідки близько трьох тижнів тому як зв’язок співробітника російської військової розвідки — співробітника ГРУ ГШ МО РФ із позивним „Костянтин“, який безпосередньо проводив її підготовку та керував кожною її дією. Для реалізації злочину диверсантка 17 грудня рейсовим автобусом прибула з Луганська до Києва», — розповідає Лубківський.

За його словами, саморобний вибуховий пристрій був замаскований під жіночу сумку. Виконуючи інструкції «Костянтина», зловмисниця невпинно змінювала сім-карти й телефони. В означений час луганчанка спробувала залишити сумку в указаному місці — саме тоді її і затримала контррозвідка.

«У сумці знаходився дистанційно керований вибуховий пристрій зі вшитими зсередини металевими елементами для посилення вражального ефекту, а також спеціальний механізм, який приводив бомбу в дію при відкритті сумки. Вибухова потужність вилученого та знешкодженого піротехніками пристрою відповідала 3 кг тротилового еквіваленту», — пише радник голови СБУ.

«Кожух, яким накрили вибуховий пристрій для знешкодження у дворі СБУ і який витримує 5 кг тротилу, буквально порвало на шматки!» — розповідає він.

За словами Лубківського, затримана визнала свою провину, і тривають невідкладні слідчі дії. Голова СБУ доповів президенту з цього приводу та поінформував секретаря РНБО. СБУ координує свої дії з іншими правоохоронними органами.

«Цей надзвичайний випадок — цинічний замах на життя киян та гостей столиці, який шокував навіть досвідчених контррозвідників. Служба безпеки робить і буде робити все можливе, аби забезпечити мир і спокій громадян під час новорічних свят. Однак закликаємо усіх бути обачними і пильними під час проведення масових заходів», — зазначає Маркіян Лубківський.


Читайте також:
У Донецьку стає все більше «легітимних бойовиків» Захарченка
У столиці м'ясо почали посилено перевіряти на африканську чуму
СБУ й ФСБ зараз не підтримують зв'язки
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...