• У Криму цвітуть чарівні маки

  • Алла Лавриненко | Велика Епоха
    Середа, 11 червня 2014 року
Час цвітіння маків — це чарівний час, коли простір наповнюється серпанком червоного сяючого шовку.


Уздовж доріг, по полях, аж до обривистих схилів гір червоними маковими ромбами, смужками, трикутниками, перемежовуючись із синіми, жовтими, фіолетовими, білими клумбами різнотрав'я рябіє квіткова ковдра.

Із самого ранку, відбиваючи ранкову зорю, спалахують багрянцем макові поля. Прозорі краплі роси виграють самоцвітами на розніжених після сну шовкових пелюстках. Поступово сонячні промені наповнюють чашечки маків цілющим теплом — пелюстки починають розпрямлятися, приймати форму, ніби пробуджуватися від сну.

Все в природі радіє такій красі: хор невидимих жайворонків срібними трелями переливається у піднебессі; умиротворено гудуть бджоли, а ніжний трепет пелюсток уносить свої нотки в польовий оркестр.

Атласні спіднички з пелюсток злітають під поривами вітра-пустунця — і ніби в танці закружляли маки, граціозно вигинаючись і хитаючись у такт музики. Переливаються червоні пелюстки, тріпочуть, наче крила метелика, на догоду повітряному потоку.

У юного суцвіття, яке щойно розпустилося назустріч сонцю, пелюстки злегка прим'яті — шовк його шат іще не розгладив теплий турботливий вітерець. Граціозно схилені бутони маку на тлі чистого вмитого неба — незвичайно поетичні й витончені. Зайдеш в макове поле — і побачиш, як макові головки немов розглядають тебе — серцевина квітки схожа на око, оточене віями-тичинками.

Серед високих макових стебел сховалися блакитні духмяні волошки. Їх медовий аромат притягує бджіл і джмелів. Строкаті метелики, змагаючись з квітами розмаїттям відтінків, збираючи нектар, перелітають з одного запашного віночка на інший.

Обрамили велику макову клумбу ніжно-рожеві дзвіночки в'юнків, що суцільно обвили схил. Вище на пагорбі розпустилася ніжна квітка, як у пісні: «Чи то поле, чи то море — синій льон». Кожна квіточка і травинка стала чарункою казкового килиму, наповненого пахощами і життям.


Читайте також:
Червоні маки в Криму
Наскільки чарівна Ялта весною
Відпочинок у Криму
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...