• Мадрид: мистецтво і знамениті Тапас!

  • Неділя, 31 грудня 2006 року

Жителі Мадрида не проявляють особливого інтересу до ресторанів швидкого приготування. І ви не побачите їх вдень з великою склянкою кави на винос. Столиці Іспанії - Мадриду - властивий особливий спосіб життя. Це виявляється в неквапливих походах до кав'ярні, де їжа, приготовлена за короткий час, подається згідно з необхідним етикетом.

Звичайно ж, я кажу про закуски, або тапас.

От як це відбувається: відвідувач вибирає зручне місце, де він проведе декілька годин. Офіціант з'являється практично тут же, приймає замовлення на дуже смачні невеликі порції "раціон" (raciones) або "пінчос" (pinchos). Їжа подається відразу ж, і в наступні декілька годин відвідувач не поспішаючи насолоджується різними стравами.

Але є одна особливість. Все це починається пізно увечері, не раніше дев'ятої години. Щоб звикнути до цього, знадобиться якийсь час, проте так дещо зручніше для іноземних туристів, які, без сумніву, в денний час відвідують численні знамениті мадридські музеї.

Тут знаходиться всесвітньовідомий музей образотворчого мистецтва - Ель Прадо (El Prado). Після очікування в черзі, зайшовши всередину і відчувши благоговійний трепет, опиняєшся перед картинами "Лос Меньінас" (Las Meninas) Веласькеса, "Друге травня (1808 р.)" Гойі і "Свята трійця" Ель Греко. Тут же ви можете трохи відпочити за тарілкою зі всілякими тапас.

Іберійський окіст (Jamуn Ibйrico), який дуже люблять мадридці, чимось схожий на копчену шинку. Він може бути поданий без гарніру, на шматочку тосту (пінчо) або з використанням інших способів, що вражають уяву, як, наприклад, в ресторані під помітною назвою «Музей шинки» (Museo de Jamуn). Музей шинки, здивуєтеся ви? Так, тільки в Мадриді є такий ресторан, де численна кількість окостів, підвішених за крюки до стелі, є його головним декором. Не помітити його нелегко, оскільки розташований він в Paseo del Prado, парку між музеєм Прадо і двома іншими відомими музеями образотворчого мистецтва - Центром мистецтва королеви Софії (Reina Sofнa) і Тісен-Борнеміса (Thyssen-Bornemisza). У Центрі мистецтва ви можете побачити "Герніку" (Guernica) Пікассо.

Звикнути до розкладу роботи ресторанів Мадрида, так само як намагатися охопити все, що може запропонувати місто, це дуже важке завдання. У нас виникли дивні взаємини із закладом "Ботен" (Botнn) - одним з улюблених ресторанів Ернеста Хемінгуея. Історично склалося так, що Ботен дуже популярний. Великий художник Гойя працював тут помічником офіціанта. Він вважається найдавнішим рестораном світу. До того ж, це один з декількох мадридських ресторанів, в якому бував Хемінгуей.

Річ у тому, що хоча ми часто проходили повз цей заклад і фактично вже бронювали місця, але з якихось причин так і не потрапили туди. По правді кажучи, в Мадриді дуже багато чарівних ресторанів, розкиданих по всьому місту, так що до знаменитого Ботен, розташованого на вулиці з інтригуючою назвою Calle de Cuchilleros (вулиця торговця ножами), черга не дійшла! Адже ще потрібно відвідати і численні музеї. Але повернемося до тапас.

Коли ви побачите тапас-бар або район з вашими улюбленими закусочними, ви піддастеся спокусі повернутися сюди знову (можливо тому ми так і не зустріли примару Хемінгуея в Ботен).

Ми гідно оцінили відкриті тераси на території і навколо мадридського Оперного театру, прекрасний вигляд на Королівський палац і навколишні його парки на площі Плаза де Орієнте (Plaza de Oriente). До 9 години вечора, коли спека спадає, люди виходять на вулиці, щоб насолодитися вечором, або, як сказав Хемінгуей (я дізналася про це з достовірного джерела) "вбити вечір". У Мадриді дуже багато ресторанів і кожен демонструє першокласне обслуговування. Це справжнє мистецтво, коли офіціант незворушно міняє скатертину і столові прилади на столі (незважаючи на те, були вони використані чи ні), ніяким чином не обтяжуючи відвідувача своєю присутністю під час обіду.

Ще південніше, в Латинському кварталі, де з'єднуються три вулиці Calle de la Cava Alta, Calle de Cava Baja і Calle del Almendro, також дуже багато вуличних ресторанчиків, деякі з них розташовані напроти церкви святого Андре (St. Andrйs Church).

Через два дні, проведених в Мадриді, ви після відвідин знаменитих художніх музеїв, починаєте бачити мистецтво в усьому, що вас оточує: у красивих районах, таких як Латинський квартал у Старому Мадриді або район Чуеко, в громадських будівлях, що вражають уяву, і навіть в одязі жителів.

Люди в Мадриді одягнені елегантно, з консервативним ухилом. Зважаючи на вплив історії, що відчувається всюди в Мадриді, недивно, що тут відчувається боротьба між респектабельністю і відвертим викликом (до 1975 р. в Іспанії існував диктаторський режим).

Навіть у такому загальновідомому районі гомосексуалістів Чуеко (Chueco), людям, як правило, властива консервативна елегантність. Хоча ще 31 рік тому Мадрид знаходився під владою фашизму, сьогодні це вірогідно найбільш прогресивне і вільне місто в Європі. Проте, уявіть, закон тут зобов'язує всіх чоловіків країни допомагати своїм дружинам у веденні домашнього господарства.

У наш час Мадрид стає центром змішування різних культур, чого не було у минулому. Тут живуть люди зі всього іспаномовного світу, а також багато знаменитих співаків родом з Південної Америки. Відчувається особлива любов і зв'язок з Аргентиною. У Мадриді іноді відчуваєш, неначе ти знаходишся в Буенос-Айресі. А в Буенос-Айресі, цікаво, є відчуття Мадрида?

Люди, що мають уявлення про Латинську Америку чекають побачити тут розмірений спосіб життя. Проте, Мадрид більш ділове місто, хоча іспанська "каріньо" (любов) завжди незмінна.

Перехожі щосили прагнуть забезпечити туристів всією необхідною інформацією. Продавці магазинів, і навіть керівники банків, бажаючи допомогти, покидають свої заклади, щоб переконатися, що відвідувач зрозумів, куди йому йти. А коли хто-небудь з них не може пояснити, вони часто говорять: "Ось цей сеньйор знає".

Мадрид - населення якого наближається до позначки п'яти мільйонів чоловік - місто не маленьке. Щоб краще орієнтуватися тут, бажано скористатися туристичним автобусом Madrid Vision. А інформацію про майбутні події можна знайти в журналах On Madrid і Taxi Driver's magazine.

Система мадридського метро дуже проста і, попри застереження, ми не зіткнулися з якими-небудь проблемами безпеки. Насправді, люди в метро дуже доброзичливі і балакучі.

Що стосується ресторану Ботен, ми неодмінно насамперед відправимося на пошуки примари Хемінгуея під час наших наступних відвідин Мадрида. Тільки треба не забути, що в цьому місті багато ресторанів, які гордяться тим, що їх відвідував Хемінгуей. Їх так багато, що в ресторані Calle de Cuchilleros повісили оголошення "Хемінгуей тут не їв!"

Прим:

* Tapas (тапас) - різноманітні гарячі і холодні закуски, що сервіруються маленькими порціями. Їх їдять вилкою або руками, з шматочком хліба або без... Закуски тапас винайшли в Андалузії. До хереса безкоштовно додавалось декілька оливок або шматочок сиру. Бармени накривали склянку блюдцем, щоб у вино не потрапили мухи, а зверху клали закуску. Звідси і пішла назва тапас, адже «тапа» по-іспанськи «кришка».

Pinchos - М'ясний або ковбасний (як правило, хоча теоретично може бути будь-який) міні-шашлик, наколотий на загострену дерев'яну паличку.

Raciones - порція закуски вдвічі більша, ніж зазвичай.

Брюс Саш. Велика Епоха
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...