• Життя кочівників Тибету важке

  • Понеділок, 25 грудня 2006 року
Кочівники Тибету живуть не тільки в автономному районі Тибету, але також і на плоскогір'ї провінції Цінхай, розташованої на північному заході Китаю. У найбільшій китайській провінції площею 700 000 кв.км проживають лише п'ять мільйонів чоловік, з них третину складають китайці (для порівняння: у Баварії, площа якої 70 000 кв.км, живуть понад 12 мільйонів чоловік).

У гірській місцевості на заході Цінхай багато тибетців та монголів ведуть кочовий спосіб життя. На Цінхайському плоскогір'ї, яке на півдні тягнеться до, так званого, Тибетського автономного району, вони займаються скотарством.

Половина провінції Цінхай розташована вище 4-5 тисяч метрів над рівнем моря. На такій висоті осіле сільське господарство вести неможливо. Протягом літніх місяців кочівники екстенсивно використовують віддалені високогірні долини як пасовища для їхніх яків, кіз та овець.

Клімат цього регіону - холодний і сухий, з середньорічною температурою близько нуля, з тривалою зимою і коротким літом. Тибетці - глибоко релігійний народ. Про буддизм Тибету знають у всьому світі, оскільки в 1958 році політичний і духовний лідер Тибету, 14-й Далай-лама, був вимушений тікати від китайських загарбників. Тибет був насильно підпорядкований пануванню Комуністичної партії Китаю, яка дотримується атеїстичних переконань.


Життя сьогоднішніх тибетців змінилося. Незалежно від того, живуть вони в автономному районі Тибету чи в прилеглих китайських провінціях, їх релігійна практика обмежена: зображення Далай-лами заборонені, велика кількість монастирів і священних місць зруйновані, ченці та черниці вигнані. Тепер діти з великих сімей не можуть знайти притулок в монастирях ставши ченцями та черницями, як це було раніше.

Про проведення релігійних церемоній за межами автономного району Тибету мало відомо. Ті, хто мандрували по Тибету, розповідали про побудовані буддійські вівтарі та релігійні церемонії, які там проводилися.

Як же кочівники Тибету в провінції Цінхай можуть, всупереч всім суворим обмеженням китайського уряду, проводити релігійні ритуали? Чи можна взагалі людей позбавити віри?

Фотограф відобразив збори понад 10 000 ченців і черниць Тибету, які на плоскогір'ї зібралися на проведення 7-денної молитовної церемонії. Такі церемонії зазвичай проводяться на природі біля монастирів і святих місць. Тут віруючі люди зустрічаються, щоб поклонитися божествам, послухати, як ченці читають священні тексти або подивитися на їх танці.

Христина Різе. Велика Епоха
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...