• У Києві пройшла урочиста хода на підтримку 5,8 мільйонів чоловік, які вийшли з лав компартії (фоторепортаж)

  • Понеділок, 28 листопада 2005 року
26 листопада – важлива дата для кожного українця. Це день, коли ми із болем та жалем згадуємо тих, хто безневинно постраждав в Україні від жорстокого переслідування комуністичним режимом. Кому як не українцям відомо справжнє обличчя «светлого пути коммунизма»? Можливо, коли б у ті часи червоного терору світ не залишився байдужим, то не було б тієї кількості жертв, що їх понесла Україна. Якщо для нас це - лише історія, то для деяких країн репресії є проблемою сьогодення. Адже ще існують держави, де й сьогодні панує комунізм і в наш час знищуються люди.


Міжнародний видавничий проект «Велика Епоха» 26 листопада в центрі Києва провів урочисту ходу на підтримку 5.8 млн. людей з усього світу, які за останній рік вийшли з лав комуністичної партії. В ході взяло участь Всеукраїнське об’єднання «Свобода», яке найкраще уособлювало собою дух свободи, несучи яскраві прапори із стилізованим зображенням тризуба.

Написи на плакатах засвідчували кількість жертв комуністичного режиму різних країн. Зокрема: в Україні – 20 млн., в Афганістані – 1,5 млн., в Камбоджі – 2 млн., в Північній Кореї – 2 млн., у В’єтнамі – 1 млн., в Китаї – 80 млн. людей.

Театралізована хода представляла історію репресій, які чинила комуністична партія.

В середині ходи йшла дівчинка з факелом та червоним піонерським галстуком, за нею несли грати з кровавим написом «Светлый путь коммунизма», потім йшли «політв’язні», заковані у кайдани.

В ході знайшли своє відображення катування та тортури, що зараз відбуваються у Китаї над послідовниками духовно-оздоровчої практики Фалуньгун. В клітці із гострими голками йшла майстерно загримована під знівечену після тортур та знущань дівчина китайської зовнішності.

А в цей час натовп скандував: «Компартії – ні! Комунізму – ганьба!».

Люди по обидва боки ходи роздавали листівки з інформацією про хвилю масового виходу з лав комуністичної партії, а також газети ВО «Свобода», в яких була інформація про поданий законопроект про заборону комуністичної ідеології в Україні.

Пройшовши Хрещатиком, хода завершилась мітингом у парку Шевченка. На ньому виступив народний депутат України та голова ВО «Свобода» Олег Тягнибок, який розповів, про те, що першого листопада він подав законопроект про заборону Комуністичної партії в Україні. Він також повідомив, що даний законопроект має всі шанси на успіх. Голова Спілки офіцерів України Євген Лупаков звернув увагу на необхідність проведення подібних заходів серед молоді у ВУЗах . Людмила Дворецька – представник об’єднання послідовників Фалуньгун в Україні розповіла про жорстокі тортури, що їх зараз чинить Комуністична партія Китаю по відношенню до людей, що займаються цієї оздоровчою системою. Усі виступаючі ще раз звернули увагу громадськості на комунізм як тоталітарну ідеологію та закликали не допустити повторення страшних сторінок історії.

На мітингу також були зачитані слова привітання заходам, що розкривають правду про злу сутність комуністичної партії від Вацлава Гавела – бувшого президента Чеської Республіки, Едварда Мак Мілан-Скотта – Віце-президента Європейського парламенту, Горана Ліндбледа - доповідача Європейської Ради та Члена Шведського Парламенту, Романа Круцика – голови київської міської організація ім. Василя Стуса «Меморіал», Євгена Пронюка - голови Всеукраїнського товариства політичних в’язнів і репресованих, професора Альфреда Мірека - заслуженого діяча мистецтв, доктора мистецтвознавства та інш.

Організатори висловили сподівання на те, що подібні акції стануть традиційними для нашої держави. І в майбутньому ще більше українців зможуть підтримувати заходи, які поєднують розкриття правди про відоме страшне минуле та приховане жахливе сучасне існування комуністичних режимів. Можливо, це і є шансом для нас, українців, які пережили 3 голодомори, ГУЛАГи, встати на захист справедливості та допомогти тим, хто по сьогоднішній день потерпає від комунізму в інших державах.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...