• Фоторепортаж: У Берліні чекали Ху!

  • Вівторок, 15 листопада 2005 року
У четвер і п'ятницю Берлін приймає китайську делегацію на чолі з головою компартії Китаю Ху Цзінтао. У ці дні заплановані зустрічі з політичних і економічних питань з лідерами Німеччини, після чого делегація заїде в Дюссельдорф і далі попрямує в Іспанію.

У цей час від історичного місця “Чекпоїнт Чарлі” близько тисячі чоловік під пісні китайською "Виходь з комуністичної партії", скандуючи "Ні КПК", "Свобода Китаю від комунізму", розмахуючи різнобарвними прапорами під гуркіт барабанів йдуть через центр Берліна до Китайського посольства.

У друкованих матеріалах, що роздають учасники ходи, докладно описана історія вбивств китайської компартії, котрі вона зробила і продовжує робити по відношенню до свого народу. Чекпоїнт Чарлі вважають місцем, що належить усьому світу, тому що тут ирішувалася світова історія і тут відкрито пам'ятник тим, хто віддавав життя, намагаючись знайти волю.

У Німеччині - країні, що подолала поділ нації стіною й ідеологією, люди добре розуміють загрозу від тоталітарних систем правління. У центрі Берліна в ході вільно майоріють прапори Тайваню і прихильників незалежності Тибету, гасла про підтримку більше 5 мільйонів чоловік, що вийшли з компартії, звертання зупинити придушення послідовників Фалуньгун.

Подібні вираження своєї думки є частиною життя у вільних країнах, але як ми пам'ятаємо з подій у 1989 році в Пекіні на площі Тянь-ань-мень, кожне вираження своєї думки в Китаї чи звернення до уряду, можливо, закінчиться для мирних демонстрантів жорстоким придушенням і смертю.

Чого так бояться лідери компартії Китаю, що хочуть приховати від людей і світового співтовариства?

У світі за жорстокі переслідування й убивства багатьох людей треба постати перед правосуддям.

Злочини не зійдуть з рук навіть найбільш високим посадовцям Китаю, і як би вони не намагалися їх ховати, факти і докази їхніх незаконних дій усе більше розкриваються для людей і зазнають осуду.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...