• Сайт Xinhua.Net проговорився про те, що 11 мільйонів чоловік вийшли з лав КПК

  • Середа, 12 липня 2006 року

1 липня 2006 р., коли Комуністична партія Китаю відзначала 85-ти річчя з дня утворення, сайт Xinhua.Net, офіційний рупор КПК, проговорився про те, що КПК прагнула впродовж багатьох років приховати від китайського народу: близько 11 мільйонів чоловік вийшли з лав КПК та її молодіжних організацій. Ця інформація з'явилася в примітці редактора до повідомлення під назвою «Мен Вейцзай: Ніколи не вийду з КПК!». Хоча сайт Сіньхуа опублікував цю статтю для того, щоб спростувати існування хвилі виходів із партії, насправді, він підтвердив населенню континентального Китаю існування таких виходів.

Слово сказане

У статті мовиться, що Мен Вейцзай, колишній голова відділу мистецтв та літератури при відділі пропаганди КПК, заперечує, що він вийшов із лав КПК, заявляючи, що комунізм був його ідеалом і метою, і що він свою мету не зрадить.

Минулого року, приблизно 1 липня, коли 2,8 мільйона чоловік вийшли з партії, КПК уперше офіційно відповіла на це. Лі Цзінтянь, заступник голови оргвідділу Центрального Комітету КПК, заявив на прес-конференції: "Якийсь час тому кілька іноземних сайтів повідомили, що тисячі членів партії вийшли з її лав, і опублікували декілька заяв про вихід. Це помилкові чутки". Того разу Лі використав випадок із Мен Вейцзай як приклад.

Цього року, 1 липня, сайт Xinhua.Net знов використав випадок з Мен Вейцзай, щоб спростувати повідомлення про виходи з партії. Але цього разу Xinhua Net заявляє, що сумарна кількість виходів становить 11 мільйонів. Виникає питання: "Чи виходив Мен Вейцзай з КПК?"

Чи виходив із партії Мен Вейцзай?

10 грудня 2004 р. на сайті за межами Китаю опублікували заяву від імені Мен Вейцзай. У заяві Мен Вейцзай представляв себе таким чином: "Народився в окрузі Хунтун провінції Шаньсі. Є відомим письменником і художником, колишнім начальником народного видавництва по літературі та видавництва по мистецтву, колишнім заступником партійного керівника Китайської федерації мистецтва та літератури, колишнім директором відділу мистецтва та літератури при відділі пропаганди КПК і колишнім фахівцем головної адміністрації преси та публікацій". У заяві мовиться, що після того, як Мен почав практикувати Фалуньгун, у нього відновилося здоров'я, минули хвороби. Проте через його віру у Фалуньгун його часто турбував китайський уряд. Мен заявляє, що він вирішив вийти з лав КПК після того, як прочитав "Дев'ять коментарів про комуністичну партію". У своїй заяві він закликає: "Мені вже 70 років, в рядах КПК я пробув 55 років. Закликаю всіх китайців виходити з КПК".

Після публікації цієї заяви Китайська федерація мистецтва та літератури опублікувала через сайт Xinhua.Net заяву під назвою "Мен Вейцзай урочисто заявляє: "Назавжди залишуся членом КПК". У заяві говорилося, що Мен був приголомшений, коли дізнався, що увечері 8 грудня деякі зарубіжні сайти повідомили, що він вийшов із лав КПК.

Через день після публікації цієї заяви на сайті за межами Китаю було опубліковане нове послання Мен Вейцзай. У цій останній заяві Мен засуджує сайт Xinhua.Net за те, що вони сфабрикували його заяву, і указує на те, що Китайська федерація мистецтва та літератури й Сіньхуа не сміють згадувати той факт, що Мен практикував Фалуньгун і читав "Дев'ять коментарів", коли вони сфабрикували так звану "авторизовану заяву".

За цією історією стоїть не спадаюча хвиля виходів

Пан Ван Хуа, волонтер із Центру допомоги виходу з КПК, поділився своєю думкою з приводу випадку з Мен Вейцзай. "Не так важливо, чи виходив Мен Вейцзай з лав КПК. Суть вчинку виходу з КПК – звернення до своєї душі, це особистий і вільний вибір. Він зачіпає основи людини. Неважливо, чи дійсно Мен Вейцзай виходив з КПК, чи він заперечує свій вихід під тиском, чи сайт Cnkfun.com сфабрикував його відмову. Це просто випадок однієї людини. Проти факту того, що 11 мільйонів чоловік вийшли з партії, один конкретний випадок нічого не означає. Ви не можете заперечувати виходу з партії мільйонів людей, спираючись на один випадок".

Пан Гао Давей, голова Центру допомоги, повідомив, що 1 липня присвячене дню виходу з КПК абсолютно обґрунтовано. Він відзначив, що розпад КПК, що насувається, став мовчазним, але загальним розумінням як високопоставлених чиновників КПК, так і звичайних китайців. Багато чиновників високого рангу вийшли з КПК, і вони допомагають розповсюджувати "Дев'ять коментарів" серед китайського народу.

Вень Хуа. Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...