ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Президент Франції запропонував дозволити Україні вражати військові бази в РФ

Велика Епоха
Еммануель Макрон хоче дозволити Києву «нейтралізувати» військові бази, з яких Росія запускає свої ракети по українській території (LUDOVIC MARIN)

Президент Франції Еммануель Макрон заявив у вівторок, що Україні слід дозволити «нейтралізувати» військові бази, з яких Росія запускає свої ракети, у розпал дебатів про застосування західної зброї в Росії. Представник Білого дому зазначив, що Сполучені Штати не поділяють цю позицію, пише La Tribune.

«Ми повинні дозволити їм нейтралізувати військові об'єкти, з яких запускаються ракети (...), військові об'єкти, з яких атакують Україну», — заявив глава французької держави на пресконференції з канцлером Олафом Шольцем у замку Месеберг під Берліном.

«Якщо ми говоримо їм, що вам не дозволено наближатися до точки, звідки запускаються ракети, ми фактично говоримо їм, що ми постачаємо вам зброю, але ви не можете себе захищати», — зазначив Макрон.

«Але ми не повинні допустити, щоб були вражені інші цілі в Росії, і, очевидно, цивільні об'єкти», — додав він. «Ми не хочемо ескалації. Що змінилося, так це те, що Росія дещо адаптувала свої методи» і атакує Україну з баз у Росії.

Сполучені Штати не хочуть, щоб Україна використовувала американську зброю для нанесення ударів «по російській землі», заявив у вівторок представник Білого дому.

Ще одна «червона лінія», яка є предметом активних дискусій, це відправлення військових інструкторів в Україну для допомоги українській армії.

У Брюсселі, після закінчення засідання Ради міністрів оборони ЄС, глава європейської дипломатії Жозеп Боррель підтвердив, що така можливість обговорюється, але «наразі немає чіткої спільної позиції з цього питання».

У понеділок Україна оголосила, що французькі інструктори «найближчим часом» відвідають її територію для навчання українських військ, але водночас заявила, що все ще «веде переговори з Францією та іншими країнами з цього питання».

У вівторок Макрон відмовився «коментувати чутки» про те, що французьких інструкторів буде направлено в Україну.

Президент України Володимир Зеленський візьме участь у пам'ятних заходах з нагоди 80-ї річниці висадки союзників у Франції 6 червня в Нормандії, повідомив Еммануель Макрон.

«У мене буде можливість, коли президент Зеленський приїде до Франції на День Д наступного тижня, прийняти його і в цей час дуже конкретно поговорити, щоб оголосити, що ми збираємося зробити більше для підтримки України», сказав він на пресконференції в Німеччині.

«Я не коментуватиму неузгоджені та невдалі повідомлення», — додав він, відповідаючи на запитання щодо можливості відправки французьких військових інструкторів на Україну.