• Свобода віри і тоталітарний комуністичний культ

  • Понеділок, 3 серпня 2009 року
Десять років безперервних репресій Фалуньгун у Китаї  були темою мітингу, що пройшов  у середині липня перед будинком Капітолію  в Вашингтоні. На ньому були присутні більш ніж 1000 послідовників Фалуньгун, дев’ять представників Конгресу США, а також представники більш ніж 10 недержавних організацій.

Бартон Вайдс, старший адвокат Юридичного комітету Палати представників Конгресу США, назвав цей захід «потужним закликом до справедливості та совісті». Адвокат допоміг багатьом послідовникам Фалуньгун, безкоштовно надаючи їм юридичні послуги. «Переслідування Фалуньгун з боку КПК є жахливішим, ніж переслідування християн римським імператором Нероном», — вважає він, підкреслюючи, що «сьогоденні репресії спрямовані не тільки на Фалуньгун, але й на те, щоб знищити моральні стандарти та принципи людяності в суспільстві».

Олександр Неве, генеральний секретар організації «Міжнародна Амністія» Канади, розповів про переслідування адвокатів у Китаї, які насмілились  виступити на захист послідовників Фалуньгун: вони піддаються нападам, погрозам, позбавляються професійної ліцензії і навіть свободи.

Девід Кілгур, колишній член парламенту Канади, та Девід Мейтас, добре відомий адвокат-правозахисник, зібрали 52 пункти доказів та підтвердили твердження про вилучення органів у практикуючих Фалуньгун. «Ділова співпраця з китайським урядом під час нинішньої фінансової кризи, — говорить  Кілгур, — виглядає привабливо, але ми повинні нагадувати нашим лідерам, що така невизначена позиція по відношенню до ситуації з правами людини в Китаї суперечить основним цінностям Канади».

Сю Гунавардена-Вог, представник недержавної організації «Будинок Свободи» (Freedom House), сказала: «Ми солідарні з членами групи Фалуньгун і з людьми по всьому світу, які підтримують два  найфундаментальніших права, гарантованих Універсальною декларацією прав людини,  — свободу самовираження та віросповідання… Репресії і авторитарність китайського уряду очевидні в їх жорстокому ставленні до практикуючих Фалуньгун».

Представниця Church Women United також висловила солідарність і підтримку послідовникам Фалуньгун , «які в цей час зазнають злісних атак за те, що вони практикують свій мирний спосіб  життя».

Розповівши, що тортури послідовників Фалуньгун були задокументовані у всіх провінціях Китаю, в’язницях, трудових таборах, центрах «промивання мозків», школах великих міст, невеликих селищ та сіл, вона підкреслила, що послідовники Фалуньгун відповідають на це тільки мирними засобами, відмовляючись від насильства. «Спочатку послідовники намагались переконати Комуністичну партію за допомогою листів і петицій. Коли вони побачили, що їх не слухають, почали виходити на площу Тяньаньмень, спокійно медитуючи, або розгортали прапори, намагаючись закликати до совісті китайців та світових лідерів. Цей рух представляє собою один із найбільших ненасильницьких рухів у світі!»

Представник «Jubilee Campaign» доповнив, що з минулого року не видно ніяких дій, які б розпочав комуністичний режим, щоб зупинити переслідування релігійних груп у Китаї. «Фалуньгун є практикою, що базується на принципах «Істина, Доброта, Терпіння», але комуністичний режим іронічно вважає цю групу небезпечним культом. В той же час, з 1999 року, компартія катує, незаконно затримує, б’є, викрадає та зловживає психіатрією, мучить членів цієї групи. І хто тут дійсно є небезпечним тоталітарним культом?»

Доктор Ян Цзяньлі, президент групи Ініціативи для Китаю направив свого представника пана Джима Джеерана на мітинг, де той виступив від його імені. «Яку форму правління використовує ця партія, що сьогодні керує Китаєм? Це той самий уряд, який послав танки на площу Тяньаньмень в 1989 році, який залишив без ніг пана Фена (скалічений на все життя студент, який приймав участь в протесті на площі Тяньаньмень під час його кривавого придушення. Він також був присутній на цьому мітингу – прим. ред.). А який уряд керує Китаєм сьогодні? Це уряд, який називає своїх громадян терористами, як тільки вони подають прохання про захист».

 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...