• Сміття на пляжі. Бажаєте чистоти – платіть

  • Середа, 15 серпня 2007 року

Літо. Море. Екскурсії. Липень-серпень – найсприятливіший час для відпусток. Багато позитивних емоцій. Як говорять, відпочивати – не працювати. Але частенько ми самі затьмарюємо собі та оточуючим відпочинок, залишаючи після себе сміття або лаючись, якщо щось нам не подобається.

Найбільш яскраво це проявляється в місцях масового накопичення відпочиваючих, наприклад, на міських пляжах. Якщо оглянути навіть неозброєним оком навколишній пісок, то можна легко визначити гастрономічні пристрасті людей. Куди не подивись – лушпиння соняшникового насіння, кришки й етикетки від пива та мінеральної води…

Важко зрозуміти природу людини. Люди часто свідомо або несвідомо буквально «ходять під себе». Кожний знає, що потрібно підтримувати чистоту, але сміття все одно залишає там, де живе та проводить час.

Дуже показовий епізод відбувся на пляжі в Іллічівську, свідком якого був наш кореспондент. Іллічівськ – це прекрасне, світле, чисте місто, що знаходиться неподалік від Одеси.

Одній жінці зробили зауваження, щоб вона не кидала насіння на пісок.

І все було б добре та справедливо, але зауваження було зроблено в такій грубій формі, що жінка відповіла тим же. Почалася сварка, в якій були задіяні ще декілька чоловік.

Так, жінка вела себе не культурно, смітячи на пляжі. Але наскільки некультурними були відпочиваючі, які просто накинулися на неї. Скільки духовного сміття залишили вони після себе? Як потім залишене негативне враження стерти з пам’яті, хто очистить людські душі, забруднені злістю та роздратуванням? Дуже часто, закликаючи людей до порядку, ми непомітно для себе, смітимо самі.

А пляж в Іллічівську прибирають кожний ранок спеціальним трактором, який просіює пісок, а сміття, що залишилося, викидає. Після трактора залишається приємна для очей рівна рожева піщана поверхня. Але… недокурки та лушпиння від насіння все одно можна побачити всюди.

Кажуть, що в Одесі є пляжі з ідеально чистим піском. Ціна перебування на такому пляжі складає до десяти гривень з людини. Виходить, щоб захистити себе від створюваного нами ж сміття, потрібно платити гроші з власної кишені.

Для всіх нас завжди актуальною залишається приказка: «Чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять!»

Сергій Лучезарний. Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...