ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

У Лондоні мусульманка програла суд про заборону молитовних ритуалів у її школі (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

У вівторок учениця-мусульманка програла судовий процес про заборону однієї з лондонських шкіл на молитовні обряди.

Учениця, ім'я якої не називається, подала до суду на школу Michaela Community School на північному заході Лондона, стверджуючи, що ця політика є дискримінаційною і "унікально" зачіпає її віру через її ритуальний характер.

Вона стверджувала, що заборона школи на молитву на місці незаконно порушує її право на свободу віросповідання і є "дискримінацією, що змушує релігійні меншини відчувати себе відчуженими від суспільства".

Школа, що фінансується державою, але перебуває під незалежним управлінням і відома успішністю та суворими правилами, стверджувала, що політика, запроваджена торік, була виправдана.

Високий суд Лондона, який розглядає справу, заявив, що заборона, запроваджена торік, була спричинена тим, що кілька десятків учнів почали молитися на подвір'ї школи, використовуючи піджаки для схиляння колін, повідомляє BBC.

Нові правила було запроваджено у зв'язку з побоюваннями з приводу "зміни культури" у бік "сегрегації між релігійними групами та залякування всередині групи учнів-мусульман", ідеться в повідомленні суду.

У своєму письмовому рішенні суддя Томас Лінден відхилив доводи учениці, постановивши, що, вступивши до школи, вона фактично погодилася з обмеженнями на прояв своєї віри.

Він дійшов висновку, що політика щодо молитовних ритуалів була "пропорційною", а її цілі та можливість їх досягнення "переважують" будь-які "несприятливі наслідки" для прав учнів-мусульман у школі.

У відповідь на це рішення Кетрін Бірбалсінгх, директорка школи Michaela Community School, заявила, що "школа має бути вільна робити те, що правильно для учнів, яким вона служить".

"Тому рішення суду — це перемога всіх шкіл", — додала вона на сайті X.

"Школи не повинні бути змушені через одну дитину та її матір змінювати свій підхід тільки тому, що вони вирішили, що їм щось не подобається в школі".

Міністр освіти Джилліан Кіган також привітала це рішення, заявивши, що "директори шкіл найкраще можуть ухвалювати рішення у своїх школах".

"Michaela — видатна школа, і я сподіваюся, що це рішення дасть усім керівникам шкіл упевненість у тому, що вони можуть ухвалювати правильні рішення для своїх учнів".