ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Активісти та студенти перервали виступ китайського посла в Гарвардській школі Кеннеді (ВІДЕО)

Велика Епоха
Демонстранти тримають транспаранти і плакати біля будівлі Гарвардської школи Кеннеді в Кембриджі, штат Массачусетс, 20 квітня 2024 року. (Learner Liu/Epoch Times)

Суботній виступ посла Китаю в США було зірвано активістами і студентами, які виступають проти порушень прав людини комуністичним режимом.

Виступаючи на конференції щодо Китаю, організованій Гарвардською школою Кеннеді, посол Се Фен кілька разів переривав своє вступне слово, коли демонстранти піднялися, щоб засудити репресії режиму в Сіньцзяні, Тибеті та Гонконзі. Активісти також критикували агресію режиму щодо Тайваню, автономного острова, який Комуністична партія Китаю (КПК) вважає своєю територією.

"Ви не заслуговуєте на те, щоб бути тут. Це вільна країна. Ви не можете проектувати свої транснаціональні репресії на цю країну", — кричав один із протестувальників.

Один зі студентів, який тримав невеликий плакат із написом "Китай бреше", звинуватив Се в тому, що він створює "ілюзію процвітаючого Китаю", в той час як свобода Гонконгу була підірвана комуністичним режимом.

Тайванського студента швидко випровадив чоловік у темному костюмі.

"Ви позбавили жителів Гонконгу основних свобод і зруйнували їхню демократію. Тепер у моїй країні, на Тайвані, ви намагаєтеся зробити те саме", — кричала протестувальниця, за повідомленнями організації "Студенти за вільний Тибет".

Потім встала інша студентка і висловила протест проти репресій режиму в Тибеті. "Вісімдесят відсотків тибетських дітей нині насильно поміщають у школи-інтернати колоніального типу", — заявила вона, додавши, що ця практика спрямована на те, щоб "знищити існування мого тибетського народу".

Тримаючи в руках плакат із написом "Люди вмирають", студентка також звернула увагу на репресії КПК щодо уйгурського народу і примусове вирізання органів. Вона зазначила, що режим замкнув уйгурів у розгалуженій мережі таборів для інтернованих, де вони зазнають зґвалтувань, тортур і примусової стерилізації.

"У вас кров на руках. Ви винні в геноциді", — заявила вона. Студентку вивели охоронці.

Се мовчав під час вигуків демонстрантів, які тривали близько двох хвилин.

За даними організації "Студенти за вільний Тибет", що виступає за політичну свободу тибетців, під час промови Се виступили шестеро студентів і активістів.

За словами представників організації, протестувальники хотіли, щоб люди знали, що послу режиму "не раді в університетському містечку".

В іншому відеоролику, опублікованому групою, одного з протестувальників вигнали після того, як він розгорнув тибетський прапор і висловив протест проти того, що Гарвард вітає Се.

"Ви є представником уряду, який заохочує геноцид. Геноцид тибетського народу, геноцид уйгурського народу, окупацію Гонконгу", — сказав активіст.

Послідовники Фалуньгун у Гарвардській школі Кеннеді в Кембриджі, штат Массачусетс, 20 квітня 2024 року. (Learner Liu/Epoch Times)

Біля будівлі Літтауер-центру, де Се виголошував свою промову, десятки людей під дощем розмахували транспарантами і прапорами, закликаючи покласти край порушенням прав людини в Китаї.

"Ми зібралися тут, щоб висловити протест проти умов життя в Китаї, ставлення до людей і переслідування багатьох груп: Фалуньгун, уйгурів, тибетців і підпільних християн", — сказав Epoch Times Майкл Ценг, одягнений у жовтий макінтош.

Послідовники Фалуньгун тримали плакати з такими посланнями, як "Зупиніть трансплантаційний туризм у Китаї" і "Зупиніть геноцид у Китаї".