• Кіноогляд: 'Відплата'

  • Середа, 19 травня 2010 року
Мел Гібсон знову на висоті у головній ролі в трилері Мартіна Кемпбела «Відплата». 28 січня 2010 відбулася прем'єра картини в Росії.

Детектив поліції Том Крейвен – зневірений у житті, втратив надію, на його руках щойно померла дочка, єдина радість і сенс життя, цього літнього поліцейського.

З моменту, коли він змиває закривавлені руки в раковині, все подальше його життя буде однією суцільною гонитвою за вбивцею, помстою, що не приносить полегшення, а народжує лише гіркота і порожнеча в серці. «Я не хочу нікого заарештовувати», – до такого висновку приходить головний герой.

Деякі секрети призводять до краю темряви. «Емма Крейвен – інженер-ядерник», – напис на ідентифікаційній картці дочки кардинально змінює напрямок пошуків детектива. Ясно одне, коли у справі замішана велика політика, бідами «маленької людини» ніхто не збирається займатися.

Режисер Мартін Кемпбелл у центр подій висуває двох персонажів – детектива Тома Крейвена і «прибиральника», людину, що залагоджує делікатні проблеми «сильних світу цього» Джедбера у виконанні Рейа Уїнстона. Джедбер відчуває себе Діогеном, що ходить з ліхтарем у пошуках чесної людини, але так і не знаходять її.

Крейвен і Джедбер – це персонажі, які втратили всякі ілюзії. Один – ілюзію про можливість існування простого людського щастя; другий – надію на створення справедливого світу. На цей рахунок фільм не залишає ілюзій.

Режисер Мартін Кемпбелл у своїй картині малює світ жорстоким, несправедливим, світ повний розпачу. «Все незаконно в Массачусетсі», – звучить головна тема картини. Але у Кемпбелла припасено щось особливе на фінал картини.

Навіть якщо не брати до уваги психологічно сильну сторону картини і справжню насолоду, спостерігаючи за виконанням головних героїв, через один тільки фінал фільм варто подивитися.

Ясно і виразно в стрічці звучить попередження всьому людству – майбутнє, яке своїми брудними справами і владолюбством здатні знищити політики, це абсолютно конкретні, дуже прості й зрозумілі, цілком відчутні речі, і з цим може зіткнутися кожен з нас.

Не можна залишити без уваги роботу Мела Гібсона в ролі Тома Крейвена. Улюбленець публіки й еталон мужності Мел Гібсон останнім часом впав у немилість. І навіть не тому, що на старості років вирішив кинути дружину Робін Мур і сімох дітей, залишивши їм всього лише 200, замість запитаних колишньою дружиною 450 мільйонів доларів. І навіть не тому, що закохався у слов'янку, в два з половиною рази молодшої за себе. Та й не тому, що, на зло всім заздрісникам, Гібсон виявився на рідкість хорошим режисером.

Ні, Мел Гібсон опинився мачоподобним антисемітом, який їздить у п'яному вигляді й кричить на поліцейських. Те, що Гібсона давно не було видно в головних ролях, зовсім не випадковість, таку тактику поведінки йому радили продюсери. Дуже скептичні прогнози висловлювалися і щодо відвідуваності прем'єри «Відплати».

Але на прем'єру народ просто повалив. У перший тиждень показу картина заробила 17 мільйонів доларів, на даний момент касові збори фільму вже перевищують 50 мільйонів. Так що з комерційною вдачею у Мела Гібсона, як і раніше все гаразд.

Я невеликий любитель трилерів, але така майстерно поставлена картина з хорошими, глибоко розробленими характерами головних героїв, дійсно заслуговує на увагу кіноглядачів.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...