• Фільм режисера Джастіна Чедвіка Ще одна з роду Болейн (фото)

  • Середа, 5 березня 2008 року
Історії взаємин між чоловіком і жінкою, як значної частини людського життя, завжди викликали непідробний інтерес. Фільм режисера Джастіна Чедвіка "Ще одна з роду Болейн" якраз про це.


Акценти у фільмі розставлені переважно на побутову тематику людських стосунків. У реальну історичну канву вплетений драматичний сюжет любові двох сестер Анни та Марії Болейн до короля Англії Генріха VIII. Дві долі, дві любов: щирість, щиросердість, жертовність - з одного боку; пристрасть, амбіції, жага влади - з іншої.

Події розвиваються на тлі політичних і конституційних змін в Англії, в результаті яких англійська церква вийшла з-під впливу Римської католицької церкви, що дозволило королеві Генріху VIII отримати розлучення з Катериною Арагонською, дочкою Фердинанда й Ізабелли Іспанських. Причиною розлучення стала відсутність спадкоємця.

Стосунки в середньовічній Англії вибудовувалися, насамперед, із погляду майнових інтересів. Моральність і чеснота, звичайно ж, були складовою частиною моралі суспільства, але зовсім не первинною. Дівчина, якій пощастило стати коханкою короля, могла принести своїй сім'ї й землі, і багатство, і титул, тому не дивно, що вони не лише заохочували залицяння короля, а і вибудовували складні інтриги для привернення королівської уваги.

Сюжет любовного трикутника між Генріхом VIII, Марією і Анною побудований на контрасті сестер - терплячій, поступливій Марії та честолюбній і неприборканій Анні і, як результат, такі різні вчинки стосовно сестер. Незважаючи на те, що довгожданий син народжується від Марії, саме Анна стає королевою. Ця жінка провокує його на вкрай емоційні й неприборкані вчинки. Король тривалий час виконує всі примхи дружини, проте надії на народження сина так і не виправдалися - у Анни народжується дівчинка (яка згодом увійде до історії як велика королева Єлизавета). Все подальше життя Анни і Генріха було наповнене скандалами, ревнощами й гіркотою у зв'язку з неможливістю мати сина. Приблизно в цей час, у Генріха з'являється нове захоплення - фрейліна Джейн Сеймур, яка згодом і стане його третьою дружиною. Анну необхідно усунути і її звинувачують в інцесті - зв'язки з рідним братом лордом Рочфордом, тобто в зраді королю. Після показового суду, вирок якого був заздалегідь відомий усім присутнім, Анна Болейн, королева Англії, була обезголовлена.

До образу Анни Болейн історики, письменники, кінематографісти зверталися досить часто. Причина цього - та колосальна людська трагедія, яка розігралася на підмостках її величності Історії. Як трапилося, що гаряче бажана і пристрасно кохана жінка стала об'єктом пекучої ненависті в недалекому минулому люблячого чоловіка?

Приголомшлива акторська гра (Налі Портман і Скарлет Йохансон), розкішні костюми і неперевершений сюжет залишають незабутні враження.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...