• Фільм 'Останній Легіон'

  • Вівторок, 10 квітня 2007 року

Фільм "Останній Легіон" скоро вийде в світовий прокат.  Бюджет фільму склав 100 млн. доларів.  Режисер Дуг Лефлер, відомий за фільмом "Серце дракона - 2" цього разу представляє історичне полотно про занепад Римської імперії.

Рим, 476 рік н.е. Дванадцятирічний Ромулус Аугустус повинен стати новим імператором. Напередодні коронації до Риму прибуває генерал варварів Одоакр (Odoacer) для дипломатичних переговорів з батьком майбутнього імператора Орестесом (Йен Глен). В обмін на свою довгострокову підтримку римських легіонів на сході Одоакр висуває свої вимоги до Римської імперії. Але Орестес відмовляється підписати угоду на варварських умовах.

В день коронації, коли всі римляни збиралися на урочисту церемонію інтронізації, духовний наставник Ромулуса, мудрець Амбросинус (Бен Кінгслі) передбачає небезпеку. Орестес непокоїться про безпеку свого сина і закликає досвідченого воїна, командира четвертого легіону Ауреліуса (Колін Ферт) стати особистим охоронцем юного правителя. Вночі Ауреліус зі своїми легіонерами  стикається з реальною небезпекою: Одоакр зі своєю армією вторгається до Риму. 

Натовпи варварів заполоняють місто,  руйнуючи все на своєму шляху. Римські солдати, захоплені зненацька, залишилися в меншині, ллють кров, захищаючи імперію. Маленьких Ромулуса і старого Амбросинуса ув'язнюють на острові Капрі. У стінах стародавнього замку Ромулус знаходить старовинний меч, що володіє містичною силою. Легенда назвала його «Меч Імператора». «Один бік клинка для захисту, інший - для нападу. Цей меч переможе в руках того, хто вибраний правити», - свідчить пророцтво.  

Вічне місто тоне в крові своїх захисників. Але не всі легіонери полягли в битві, дивом вижив і відважний Ауреліус. Від вірних людей він дізнається, що Візантійська імперія готова надати Ромулусу політичний притулок. У супроводі невеликого загону Ауреліус вирушає в небезпечну подорож до замку на острові Капрі. Одного разу до загону приєднується загадковий візантійський воїн, одягнений у все чорне. Тільки з часом з'ясовується, що цей гнучкий і спритний таємничий воїн - прекрасна молода жінка на ім'я Міра (Айшварайя Рай). 

Завдяки хитрості Амбросинуса і військовим маневрам Ауреліуса і Міри, Ромулус втікає з ув'язнення, розраховуючи на допомогу Константинополя. Але за цей час ситуація змінилася, візантійці прилучилися до армії Одоакра.

Зіткнувшись з підлою зрадою, Ауреліус ухвалює рішення шукати підтримки у єдиного легіону, який залишився вірним Риму, - Дев'ятого, британського легіону. Швидкохідне судно несе героїв у холодні води, до берегів Британії.

Створення фільму

Понад шість років тому Марта і Діно Де Лаурентіс почали обдумувати ідею створення  екшен-фільму про падіння Римської імперії. Продюсери хотіли зробити епічний пригодницький фільм, в якому розказана історія  юного претендента на престол і його захисників. 

«За основу ми взяли однойменну книгу Валеріо Манфреді. Створюючи сценарій, ми з'єднали факти, викладені в книзі з історичними даними про останнього римського імператора. Ніхто не може точно сформулювати причину падіння Римської імперії, але ми вирішили використовувати всі відомості про ту епоху, щоб розповісти історію маленького хлопчика, останнього імператора Риму, який прагнув зробити все, щоб врятувати країну. Адже йому було всього 12 років».

Дочка Діно Де Лаурентіса, Раффаела Де Лаурентіс запропонувала як  режисера Дуга Лефлера, з яким працювала на проекті «Серце Дракона - 2».

«Я був у книжковому магазині, знаходячись у пошуках матеріалу для іншого фільму, і раптом мені подзвонила Раффаела Де Лаурентіс і попросила мене прочитати сценарій картини, над якою працює її батько. Я за ніч прочитав сценарій і дав свою згоду наступного ж дня. Цей проект нагадує фільм «Серце Дракона - 2», над яким  я працював сім років тому, але «Останній легіон» більший, масштабніший, а, отже, і  складний! Історія падіння Риму, побачена очима 12-річної дитини, - ось що привернуло мене в цьому проекті. Людяна і в той же час епічна, глибока  і яскрава історія. Незважаючи на те, що в кожному кадрі відбуваються великі історичні події, дуже багато що у фільмі побудоване на персонажах. Будь-який режисер сподівається отримати в проект хороших акторів і мати справу з  цікавою історією. Мені пощастило і з тим, і з іншим». 

У фільмі знімалися:  Колін Ферт (Дівчина з перловою сережкою, Щоденник Бріджет Джонс - 1, 2, Англійський пацієнт, Реальне кохання)

Бен Кінгслі (Олівер Твіст, Щасливе число Сльовіна,  Ганді, Список Шіндлера, Багсі)

Айшварайя Рай (Гордість і упередження)

Йен Глен (Царство небесне, Лара Крофт: Розкрадачка гробниць, Обитель зла: Апокаліпсис)

Томас Сангстер (Реальне кохання, Трістан та Ізольда).

Тарас Білий. Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...