• Вовки в Європі стали рідкістю

  • Вівторок, 23 грудня 2008 року
Побачити зубастих хижаків тепер можна хіба що в зоопарку. З 1998 року вовки визнані рідкісним різновидом в Європі, зараз вони на межі зникнення. На думку вчених, основними причинами цього стали мисливці, вирубка лісів і глобальне потепління, повідомляє телекомпанія НДТ.

Андрій Бeрежинський завідує польським заповідником для вовків. За його словами, провина за зникнення цих тварин в Європі лежить саме на людині.

"Люди впливають на середовище існування та міграцію вовків. Інакше кажучи: скрізь, де є люди, вовків майже немає. Вовки мешкають там, де немає людей, і умови сприятливі", - говорить директор заповідника для вовків Андрій Бeрежинський.

Тепер майбутнє лісових розбійників залежить від рішення, прийнятого в польському місті Познань. Представники більше 180 країн зустрілися там, щоб встановити нові правила взаємодії людини та природи. На їхню думку, критичним чинником для вовків стала зміна клімату.

Нині в польському заповіднику мешкає 12 вовків. Деякі з хижаків народилися в зоопарках, а деяких передали мисливці. Заповідник розсташований в найбільшому лісі Польщі  Нотека - на головному маршруті міграції вовків.

Поза заповідником шансів на виживання практично немає.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...